Bayer Feldkamp'ı utandırdı

Bayer Feldkamp'ı utandırdı.12241
  • Giriş : 22.02.2008 / 14:02:00

Alman medyası Leverkusen'i konuşuyor. Farklı Galatasaray galibiyeti Alman basınında geniş yer buldu.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Alman basını, UEFA Kupası 3. tur rövanş karşılaşmasında Galatasaray'ın Bayer 04 Leverkusen karşısındaki 5-1'lik mağlubiyetine geniş şekilde yer verdi.

Bild gazetesi haberi, ''Bayer: Feldkamp'a karşı 5 gol'' başlığıyla verirken, aynı gazetenin internet sayfası da ''Bayer Feldkamp'ı utandırdı'' başlığını kullandı. Gazetenin haberinde, Bayer 04 Leverkusen'in Galatasaray'ı yenerek bir üst turda Hamburg ile karşılaşmaya hak kazandığı, bu maçın dün oynanan maç kadar kolay olmayacağı görüşüne yer verildi.

Galatasaray Teknik Direktörü Karl-Heinz Feldkamp'ın devre öncesinde kafasını sallayarak saha kenarında oturduğu, maçı izlemeye gelen yaklaşık 4 bin Türk taraftarın da çaresiz bir şekilde maçı izledikleri ifade edildi. Bayer 04 Leverkusen takımının spor direktörü Rudi Völler de, bu maçın ilk yarısında çok iyi oynadıklarını belirtti.

''Kicker'' adlı spor dergisinin internet sitesinde de, ''Barbarez ve beraberindekiler Galatasaray'ı rezil etti'' başlığı kullanıldı. Haberde, Bayer 04 Leverkusen'in, maçın başından itibaren Galatasaray'ı ezdiği, 11 dakika içinde 3-0 öne geçtiği, ilk yarıdan sonra da Galatasaray'da bir iyileşme olmadığı, Bayer 04 Leverkusen'in merhamet göstermeyerek Galatasaray'ı büyük bir yenilgiyle İstanbul'a gönderdiği kaydedildi.

Die Welt gazetesi, ''Leverkusen gol sarhoşu'', ''Frankfurter Allgemeine Zeitung'' adlı gazete de ''Yaşlıların atış bayramı'' başlığıyla verdikleri haberlerde, tecrübeli oyunculardan Barbarez'in 2, Schneider de 1 gol atarak klaslarını gösterdiği ifade edildi.

Berliner Morgengpost gazetesi de, Sergej Barbarez'in Bayer 04 Leverkusen'i kurtardığını, takımın teknik direktörü Michael Skibbe'nin, ''Gurur duymalıyız. Avrupa'nın en iyi takımlarından birini açık bir şekilde mağlup ettik'' şeklindeki sözlerine yer verdi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious