Bayık, Türkiye amacına ulaştı,kurbanlık koyun olacağız!

Bayık, Türkiye amacına ulaştı,kurbanlık koyun olacağız!.28221
  • Giriş : 21.11.2007 / 09:15:00
  • Güncelleme : 21.11.2007 / 09:24:30

Türkiye’nin baskıları ve sınır ötesi operasyon konusundaki kararlılığı karşısında PKK paniğe kapıldı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

TÜRKİYE’nin PKK terörünü sona erdirme konusundaki ısrarlı çabaları sonuçlarını göstermeye başladı. Başbakan Erdoğan’ın ABD’deki temasları ve Irak hükümeti ile Kuzey Irak’taki Kürt yönetimi üzerinde kurulan baskılar sonucu hareket alanı iyice daralan PKK’da büyük bir panik yaşanıyor.

Yaşanan paniğin en büyük delili ise kanlı terör örgütünün sözde yürütme konseyi başkan yardımcısı Cemil Bayık’ın Almanya’da yayın yapan Özgür Gündem gazetesine yaptığı açıklamaları. Bayık’ın, Mesut Barzani liderliğindeki Irak Kürdistan Demokrat Partisi (KDP) ile Celal Talabani liderliğindeki Irak Kürdistan Yurtseverler Partisi’ni (KYP) suçladığı açıklamalarından satır başları şöyle:

TÜRKİYE AMACINA ULAŞTI

PKK’yı tasfiye etmeye çalışan Türkiye amacına ulaştı. En son ABD Başkanı, PKK’nın ’ABD’nin de, Irak’ın da düşmanı’ olduğunu söyledi. İki devletin genelkurmayları arasında istihbarat için bir mekanizmanın oluşturulacağını açıkladı. Irak’taki en üst ABD komutanının bu mekanizmada yer alacağını belirtti.

TÜRKİYE-ABD ANLAŞTI

Türkiye, Irak ve Kuzey Irak’ta istikrarsızlık yaratmayacak, KDP ve KYP’yi hedeflemeyecektir. Sadece PKK’ya yönelecektir. Bunun karşılığında da ABD, Irak, KYP ve KDP’yi de kullanarak Türkiye’ye PKK’nın tasfiyesinde destek sunacaktır. Bu konuda anlaştıkları çok net olarak görülüyor.

TASFİYE SÜRECİ BAŞLADI

Türkiye, PKK’nın ortadan kaldırılması için ABD, KDP ve KYP’nin PKK’ya yönelik saldırılara askeri olarak bizzat katılmaları istedi. Bush-Erdoğan görüşmesinin ardından AB’nin de Türkiye’yi haklı gördüğünü açıklaması üzerine PKK’nın tasfiyesine yönelik saldırılara ortak olacakları bir süreç başladı.

KDP ve KYP’nin “Mahmur kampı üzerindeki baskıları artırması, PÇDK’-nın (PKK güdümünde Kuzey Irak’ta faaliyet gösteren parti) bürolarını kapatması, yaralılarımızın tedavisinin engellenmesi ve Kuzey Irak’taki hareket imkanını ortadan kaldırması” da sürecin başladığını gösteren tavırlardır.

KURBANLIK KOYUN OLACAĞIZ

Koşulsuz ve zamansız ateşkes ilan etmemizi ve silahları bırakmamızı istiyorlar. Açıkça bizi teslim olmaya zorluyorlar. KDP ve KYP de askerlerin teslimi ve Türkiye-ABD görüşmesinden sonra birden bire tutum değiştirdi. Onlar da teslim olmamız ve imhamız anlamına gelecek silah bırakmayı istiyor.

Bizi kurbanlık koyun yapmaya çalışıyorlar. ’PKK, Kürt halkına zarar veriyor. Koşulsuz silah bırakmaz, ateşkes ilan etmezse pişman olacak’ gibi açıklamalar yaparak PKK’nın tasfiyesinde yer alacaklarını ortaya koyuyorlar

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious