Bayıldı ama bayrağı düşürmedi

  • Giriş : 10.11.2006 / 00:00:00

Türkiye'nin en büyük ikinci anıtı olan İskenderun Atatürk Anıtı önünde gerçekleştirilen kutlamalarda Türk bayrağını taşıyan öğrenci bayılma pahasına Türk bayrağını elinden düşürmedi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Atatürk'ün ölümünün 68. yıl dönümü münasebetiyle İskenderun Atatürk Anıtı önünde düzenlenen törenlere tüm okulların yanı sıra protokol üyeleri ve sivil toplum kuruluşları da katıldı.

Tören esnasında İskenderun Şemsettin Mursaloğlu Lisesi'nde okuyan ve okuduğu okulun Türk bayrağı flamasını taşıyan İbrahim Göden, tam saat:09.00 sularında baygınlık geçirdi. Elinde tuttuğu Türk bayrağını bırakmayan öğrenciyi arkadaşları yere düşmekten son anda kurtardılar ve tören alanının kenarına aldı.

Kahvaltı yapmadan aç olarak törene geldiği tespit edilen İbrahim Göden'e ilk müdahaleyi ise bahriyeli subay doktorları yaptı. Sirenlerin çalmaya başlaması ile kendine gelen öğrenciye su ve şekerli yiyecekler verildi.

İskenderun İlçe Milli Eğitim Şube Müdürü Yılmaz Balaman'da öğrencinin yanına gelerek sağlık durumu ile ilgili doktordan bilgiler aldı.

Aç olarak törene geldiği belirlenen Şemsettin Mursaloğlu Lisesi öğrencisi İbrahim Göde tören sonrası su ve şekerli yiyecek yiyerek kendine geldi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious