Baykal, Ankara'dan seslendi

  • Giriş : 19.10.2006 / 00:00:00

CHP lideri Deniz Baykal: “İnsanlarımızın çoğunluğu Türkiye'nin değerlerine sahip çıkmada tereddüt taşımaz” dedi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Genel Başkanı Deniz Baykal, KKTC Başbakan Yardımcısı ve Dışişleri Bakanı Turgay Avcı ve Türk Sanayici ve İşadamları Vakfı (TÜSİAV) Başkanı Veli Sarıtoprak başkanlığındaki Ankara Sivil Toplum Meclisi İcra Kurulu üyelerini kabul etti.
CHP Genel Merkezi'nde Baykal, ilk olarak KKTC Başbakan Yardımcısı ve Dışişleri Bakanı Turgay Avcı'yı, daha sonra Türk Sanayici ve İşadamları Vakfı (TÜSİAV) Başkanı Veli Sarıtoprak başkanlığındaki Ankara Sivil Toplum Meclisi İcra Kurulu üyelerini kabul etti.

Sivil toplum temsilcilerini kabulde konuşan Deniz Baykal, "Türkiye'de aslında insanlarımızın ezici çoğunluğu Türkiye'mizin değerlerine, Cumhuriyetimizin birikimine, ulusal bütünlüğümüze sahip çıkma konusunda hiçbir tereddüt taşımazlar. İnsanlarımızın tamamına yakını bu noktada tam bir kararlılık içindedirler. Ama bunu ifade etme gereğini duymazlar" dedi.

Baykal, insanların buna bir ihtiyaç olduğunu düşünmediklerini ve bunun bir potansiyel olarak var olduğunu söyledi. Baykal, bu potansiyelin insanların içinde bir ihtiyaç ortaya çıkarsa her an sergilenebilir bir kararlılık ve anlayış olduğunu belirtti. Baykal, ancak şimdi gelinen noktada artık buna bir ihtiyaç olduğunun görülmeye başlandığını ve yanlış gidişe sessiz kalmama ihtiyacını hissetmeye başladıklarını ifade etti.

Baykal, Türkiye'nin demokratik, laik ve sosyal bir hukuk devleti olarak hayatını sürdürmesinde sivil toplum kuruluşlarına büyük görevler düştüğünü ve Türkiye'nin bir dönüm noktasına geldiğini dile getirdi.

Baykal, bu dönüm noktasında Türkiye'ye kurulan tuzakları etkisiz kılacaklarını ve sivil toplum kuruluşlarıyla birlikte ülkeye sahip çıkacaklarını kaydetti.

Sarıtoprak başkanlığındaki heyet, Baykal'a CHP amblemi, Atatürk resmi ve Baykal'ın 1974 yılında çekilmiş bir portresini hediye etti.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious