Baykal, arefe dedi bayramı getirdi

Baykal, arefe dedi bayramı getirdi.7067
  • Giriş : 04.07.2009 / 19:58:00

Baykal, Ardahan'ın Çıldır Belediyesini ziyaret etti ve ardından Aşıkşenlik beldesinde düzenlen festivale katıldı. Baykal, arife dedi bayramı getirdi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

CHP Genel Başkanı Deniz Baykal, ''Bir büyük değişimin arifesindeyiz. Arife olur, bayram sonra gelir. Türkiye'nin ufku açıktır'' dedi.

Deniz Baykal, festivalde yaptığı konuşmada, CHP'li belediyelerin varlıkta ve yoklukta, iyi günde ve kötü günde beraber çalışacaklarını ve dayanışma içinde olacaklarını belirterek, sosyal demokrasinin gereğinin bu olduğunu söyledi.

Birlik ve beraberliğin önemini vurgulayan ve festivallerin bunun en güzel örneklerinden olduğunu kaydeden Baykal, vatandaşlardan birliğe ve beraberliğe sahip çıkmalarını istedi. Sıkıntıları bildiğini ancak bunların aşılacağına inandığını ifade eden Baykal, ''Bir büyük değişimin arifesindeyiz. Arife olur, bayram sonra gelir. Şimdi arifedeyiz. Arifede bir telaş yaşanır. Bayramda her şey yerine oturur. Siz merak etmeyin. Biliyorum çatışanlar, tuzak kuranlar var. Bunları görüyoruz ama gelip geçecek. Hepsi geçecek. Güzel günleri göreceğiz'' diye konuştu.

Türkiye'nin ufkunun açık olduğunu ve sıkıntıların aşılacağına inandığını belirten Baykal, vatandaşlardan Türkiye Cumhuriyeti'nin kurucusu Atatürk'e, Atatürk ilkelerine ve demokrasiye sahip çıkmalarını istedi. Baykal, CHP'nin, ilkeleri doğrultusunda yoluna kararlılıkla devam edeceğini belirterek, verdikleri destek için vatandaşlara teşekkür etti.

Baykal, konuşmasının ardından şenlik kapsamında, aşıkların atışmasını izledi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious