Baykal, Bardakoğlu'nu ziyaret etti

  • Giriş : 14.08.2006 / 00:00:00

Deniz Baykal, Diyanet İşleri Başkanı Bardakoğlu’nu makamında ziyaret etti.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

CHP Genel Başkanı Deniz Baykal’ın, Diyanet İşleri Başkanı Ali Bardakoğlu’nu ziyaretinde Diyanet’in işlevinin önemi üzerinde duruldu.

Diyanet İşleri Başkanlığı’nın vatandaşın dini ihtiyaçlarını karşılamasında, inanç özgürlüğünün sağlıklı bir şekilde uygulanmasında büyük bir öncülük görevini yerine getirdiğini ifade eden Baykal, "Diyanet, dünyanın, Türkiye’nin barışını, huzurunu göz önünde bulundurarak çok önemli bir işlevi yerine getiriyor" dedi.

Baykal şöyle devam etti: "Dünyanın büyük bir bunalımdan geçmekte olduğu ve İslamiyet üzerinde çok haksız suçlamaların, tartışmaların yaşandığı bir dönemde sizin aydınlık ve doğru çizginiz hem Türkiye’de, hem de dünyada dikkatleri çekiyor. Bu konuda büyük öncülük yapıyorsunuz ve buna da dünyanın çok fazla ihtiyacı var." Baykal, herkesin inancını kendi içinde yaşaması gerektiğini ve bunun özlenen bir tablo olduğunu ifade etti.

Diyanet İşleri Başkanı Ali Bardakoğlu ise, toplumun sosyal yaralarına merhem olmada katkılarının olmasını arzu ettiklerini belirtti. Bardakoğlu, "Biz dinimizi sadece cami içinde kılınan bir ibadet ve Allah’a iç huzurla bağlılık olarak değil, aynı zamanda kimsesizlerin, sokak çocuklarının, özürlülerin elinden tutabilecek bir yardım olarak görüyoruz" şeklinde konuştu.

Bardakoğlu, "Batılılar teorik olarak diyanetle laikliği tartışsalar bile, diyanetin çalışmalarını, ürünlerini görünce böyle bir kurumun İslam dünyası için ne kadar önemli olduğunu ifade ediyorlar" dedi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious