Baykal, Çankaya Belediyesi'ni ziyaret etti

Baykal, Çankaya Belediyesi'ni ziyaret etti.9797
  • Giriş : 10.06.2009 / 23:48:00

Baykal, ''Çankaya'sına sahip çıktığını'' belirterek, ''Gönlümüz Büyükşehiri de kazanmayı arzu ediyordu. İnşallah, önümüzdeki seçimlerde o da olacak'' dedi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri


Baykal, beraberindeki Genel Sekreter Önder Sav, Genel Başkan Yardımcıları Yılmaz Ateş ve Onur Öymen, CHP Genel Saymanı Mustafa Özyürek, milletvekilleri ve MYK üyeleriyle Çankaya Belediye Başkanı Bülent Tanık'ı ziyaret etti.

Yerel seçimlerin ardından göreve gelen partili belediyeleri ziyaret ettiklerini anımsatan Baykal, bu çerçevede Ankara'daki partili belediyeleri de ziyaret etmeye başladıklarını anlattı.

Yerel seçimlerin Çankaya ayağının her zaman çok fazla ilgi çektiğine dikkati çeken Baykal, son seçimde de Çankaya'ya ilişkin çok sayıda değerlendirme yapıldığını anımsattı.

Tanık'ın seçimlerde büyük bir başarı ile ipi göğüslediğini vurgulayan Baykal, ''Çankaya'daki seçimleri tüm ülke dikkatle izledi. Sonuçlar tüm ülkede memnuniyet ve ferahlık yarattı. Tanık, Çankaya Belediye Başkanlığı için gereken tüm meziyetleri taşıyor'' diye konuştu.

Çankaya'nın, üzerinde konuşulması gereken kendine özgü konuları olduğunu anlatan Baykal, Tanık'ın bu konulara ilişkin en doğru yaklaşımı sergileyeceğine inandığını ifade etti.

''Ankara halkının yerel seçimlerde Çankaya'sına sahip çıktığını'' ifade eden Baykal, ''Gönlümüz Büyükşehiri de kazanmayı arzu ediyordu. İnşallah, önümüzdeki seçimlerde o da olacak'' dedi.

Baykal, Çankaya Belediyesini yeni binasında görmeyi arzu ettiklerini de söyledi.

Çankaya Belediye Başkanı Bülent Tanık ise Türk Kızılayının, Kızılay'daki binasına ilişkin görüşmelerin sürdüğünü belirterek, ''Çankaya halkının önemli bir bölümü belediye binasının nerede olduğunu dahi bilmiyor. Ayrıca, burasının kirası bizim için çok pahalı. Dediğim gibi Kızılay ile görüşmelerimiz sürüyor ama kira mı olacak, satın alma mı onu henüz belirleyemedik. Sanırım, bir yıl içerisinde bu sorunu çözeceğiz'' diye konuştu.

Tanık, konuşmasının ardından, ''Efendim size çikolata ikram edeyim'' diye ayağa kalkınca Baykal, ''Tabii ne az tüketilecekse onu ikram ediyorsun değil mi? Çay ikram etsen mesela kesin içeriz'' diyerek espri yaptı.

Baykal, Tanık'ın makamındaki ziyaretin ardından belediyenin bahçesinde bekleyen belediye çalışanlarını da selamladı.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*