Baykal, Doğulu'dan umutlu

  • Giriş : 17.03.2007 / 00:00:00

CHP Genel Başkanı Deniz Baykal, Türkiye'yi Eurovision Şarkı Yarışmasında temsil edecek Kenan Doğulu'yu kutladığını ve başarı dilediğini belirtti.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

Baykal, ''Şu anda hepimizin görevi, onun bu çalışmasına sahip çıkmaktır'' dedi.

Büyükçekmece'deki bir alışveriş merkezinin açılışını yapan Baykal, burada gazetecilerin sorularını yanıtladı.

Gazetecilerin gündeme ilişkin ısrarlı sorularını yanıtlamaktan kaçınan Baykal, ''bugün siyasetten konuşmak istemediğini, sadece sanatçılarla bir araya geldiğini'' kaydetti.

Sanatçıların çeşitli sorunları bulunduğunu anlatan Baykal, bunların başında ''korsan yayıncılığın geldiğini ve korsanla mücadele için daha etkin yöntemler bulunması gerektiğini'' söyledi.

Deniz Baykal, ''Sanatçıya haklarını verecek bir sistemi oturtmamız lazım. Vergi konusunda sıkıntılar var. Bu konuları biliyoruz ve kendilerine yardımcı olmaya çalışıyoruz'' dedi.

Baykal, müzik konusunda her alanda olduğu gibi bir evrenselleşmeye ihtiyaç duyulduğunu dile getirerek, Türk müziğini Türkiye sınırları dışına çıkarmak gerektiğini ifade etti.

''Dünyada evrensel olarak herkesin kulak verdiği bir Anadolu müziğini hak ettiği yere taşımalıyız'' diyen Baykal, bu konuda Türkiye'de ciddi bir altyapı bulunduğunu vurguladı.

Sanatsız bir toplumun ve ekonominin olamayacağını belirten Baykal, ''Bunu unutmamak ve sanatçıyı üvey evlat durumuna düşürmemek lazım'' diye konuştu.

''İNŞALLAH BAŞARILI OLACAK''

Türkiye'yi Eurovision Şarkı Yarışmasında temsil edecek Kenan Doğulu'nun parçasını dinleyip dinlemediği sorulan Baykal, şunları kaydetti:

''Kenan Doğulu'yu kutluyorum ve kendisine başarılar diliyorum. Toplumda bu çalışmanın memnuniyet yarattığını görüyorum. Uluslararası bir rekabetin de söz konusu olmaya başladığı ortada. Bu da olumlu bir işaret. Şu anda hepimizin görevi, Kenan Doğulu'nun bu çalışmasına sahip çıkmak, ona destek vermektir. İnşallah başarılı olacak. Bunu yürekten diliyorum. Müziğimizin uluslararası alana çıkması lazım. Bu doğrultuda bir fırsattır bu. Bunları değerlendirerek, dünyanın dikkatini Türk müziğine çekmemiz lazım. Daha önce Eurovision'da başarılı olmuştuk. Kenan Doğulu da başarılı olacaktır.''

Baykal, daha sonra Emrah, Berdan Mardini, Selami Şahin, Adnan Şenses ve Burcu Güneş'in de aralarında bulunduğu bir grup sanatçıyla alışveriş merkezini gezdi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious