Baykal, Erdoğan'a destek verdi

Baykal, Erdoğan'a destek verdi.9797
  • Giriş : 11.04.2009 / 03:35:00
  • Güncelleme : 10.04.2009 / 22:36:26

CHP Genel Başkanı Deniz Baykal, teşekkür ziyareti için geldiği Mersin'de bir kadın tarafından protesto edildi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

Arsasının elinden alındığını ileri süren Rehyan Kaş isimli kadın, Baykal'ın belediye önüne gelirken yolunu kesti. Baykal'a sesini duyurmak isteyen Kaş'ı zabıtalar ve partililer uzaklaştırdı.

Partisinin büyükşehir belediye ve iki ilçe belediyesini kazanması nedeni ile seçmene teşekkür etmek için Mersin'e gelen Baykal, Büyükşehir Belediyesinin balkonunda partililere seslendi.

Türkiye'de iş isteyen vatandaşı azarlayan, suçlayan dediğim dedikçi bir iktidar anlayışına yer olmadığını halkın aldığı kararla ortaya çıktığını görüşünü savunan Baykal, "Bakınız 1 yıl önce yüzde 47 ile iktidara gelmiş bir hükümet vardı. Geçen yıl 1 Mayıs'ı kutlamak istedi işçiler kıyamet koptu. 1 Mayıs'ı kutlayan işçilerin üzerine bomba ile copla yürüdüler. Bizi üzen görüntülerin yaşanmasına neden oldular. Yüzde 47'nin şımarıklığı ile halka tepeden baktılar. Ama oylar yüzde 38'e düşünce 1 Mayıs'ı tatil ilan etme durumunda kaldılar. Artık hiçbirşey eskisi gibi olmayacak. Yeni bir tablo ortaya çıkmıştır. Yeni siyasetin yükselen yıldızı CHP'dir." dedi.

Baykal konuşmasının ardından belediye meclis salonuna geçerek basın mensuplarının sorularını cevaplandırdı. 1 Mayıs ile ilgili bir soruya cevap veren Baykal, daha önce 1 Mayıs'ı resmi tatil günü olarak ilan ederek halkı kucaklayalım diyerek kanun teklifi verdiklerini ancak hükümetin karşı çıktığını belirtti.

Baykal, 1 Mayıs dolayısı ile Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın girişimlerinin memnuniyet verici olduğunu kaydetti.

Bir yanlıştan dönüldüğünü belirten Baykal, "Niçin dönüldü, tabi değişik nedenler var. AB ile önümüzdeki günlerde çalışma hayatı ile ilgili bölüm başlıkları açılacaktır. Bunun için Avrupa'daki 1 Mayıs anlayışını bizimde kabul etmemiz gerekecektir. Öyle anlaşılıyor ki uluslararası baskılar talepler ABD, AB etkili olmuştur. Ama bana kalırsa esas etken milletin son seçimde bu iktidara verdiği siyasi ders olmuştur."diye konuştu.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*