Baykal, Erdoğan'a seslendi: Cesur ol!

Baykal, Erdoğan'a seslendi: Cesur ol!.9867
  • Giriş : 20.09.2008 / 19:34:00
  • Güncelleme : 20.09.2008 / 18:44:57

Baykal, Almanya'daki Deniz Feneri Derneği davasının dinin istismar edildiğinin göstergesi olduğunu savundu.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

Siyasette dürüstlüğün ve şeffaflığın esas olduğunu ifade eden Baykal, bunun da dokunulmazlığın kaldırılmasıyla sağlanabileceğini ileri sürdü. Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'a da seslenen Baykal, "Kendine güveniyorsan Almanya'daki mahkeme kadar sen de cesur ol." dedi.

CHP Lideri Deniz Baykal partisinin İstanbul İl Başkanılığı tarafından düzenlenen 'İstanbul Depremini Beklerken Sorunlar ve Çözümler' konulu programa katıldı. Programda konuşmasına "Bugün siyaset yok" diye başlayan Baykal, konuşmasının sonunda sözü Almanya'daki Deniz Feneri davasına getirdi. Siyasette dürüstlüğün ve şeffaflığın hakim olması gerektiğini belirten Baykal, bunun için de dokunulmazlığın bir an önce kaldırılması gerektiğini söyledi. Siyasette dürüstlüğün dine saygılı ama dinin istismarına karşı çıkmak olduğunu ifade eden Baykal, "Bütün değerler, ulvilikler istismar edilir. Bunlardan çıkar sağlanır. Ancak bilinçli toplumlar buna karşı uyanıktır. Son olayda dini duyguların, paylaşmanın nasıl istismar edildiğini gördünüz. Böyle bir manzara karşısında konuşmanın anlamı yok. Kendine güveniyorsan dokunulmazlığı kaldır. Kendine güveniyorsan Almanya'daki mahkemenin cesaretini göster. Bunu yapamayanların gelecekte Türkiye'nin başına sorunlar açacağı belli." diye konuştu.

Deniz Feneri davasında dinin en ayıp şekilde istismar edildiğini iddia eden Baykal, "Kul hakkı yiyorlar, haram yiyorlar. Sonrada dindarlıktan bahsediyorlar. Bunlar sadece yoksulun, yetimin hakkını yemiyor. Kutsal İslamiyet'e de zarar veriyor." dedi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*