Baykal, Erdoğan'ı düelloya davet etti

Baykal, Erdoğan'ı düelloya davet etti.9867
  • Giriş : 28.09.2008 / 04:29:00
  • Güncelleme : 27.09.2008 / 21:57:43

CHP lideri Baykal Başbakan Erdoğan'ı canlı yayında tartışmaya davet etti.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

CHP Genel Başkanı Deniz Baykal, AKP Genel Başkan Yardımcısı Dengir Mir Mehmet Fırat ile tartışmaya çıkmak üzere hazırlanan CHP Grup Başkan Vekili Kemal Kılıçdaroğlu'na 3 teklif verdi. "Fırat eğer tartışmayı benim mal varlığıma getirirse, sana yetki veriyorum. Benim adıma şu teklifleri yap" diyen Baykal, Kılıçdaroğlu'na Fırat aracılığı ile Erdoğan'a iletilmesi için şu 3 öneriyi sıraladı: "

1- Başbakan ile ben de sizin gibi canlı yayına çıkıp her şeyi tartışalım.

2- Bunu kabul etmezse, Başbakan ve benim dokunulmazlıklarımı kaldıralım, ikimiz ile ilgili her şey araştırılsın.

3- Eğer bunu da kabul etmezse o zaman sadece benim dokunulmazlığımı kaldırsınlar, hakkımdaki iddialar didik didik edilsin." Tartışma sonrası "İddialar ispat edildi" diyen Baykal, şunları söyledi:

* 2007'de beraat ettiğini söyledi. O partide hayali ihracat yapılmamış. Ama 2000 yılındaki rapor ve mahkeme kararları başka bir partide hayali ihracatı tespit ediyor. Bir partide yapmadın, aferin, makas alalım yanağından ama burada yaptın kardeşim.

* Sonra muazzam belge, kırmızı belge ortaya çıktı. Hayali ihracattan hüküm giydikleri için kırmızı hatta alınmışlar. MENAS şirketinin avukatı, Fırat'ın da adının yer aldığı bir belgeyle, 'bizi yeşil hatta geçirin' diye başvuruda bulunuyor.

SABAH

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*