Baykal, Ergenekon'u savunup kemençe çaldı

Baykal, Ergenekon'u savunup kemençe çaldı.13442
  • Giriş : 13.07.2008 / 10:32:00

Baykal, her fırsatta Ergenekon operasyonunu eleştirip, muteber kişilerin gözaltına alındığını ileri sürüyor.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

CHP lideri Deniz Baykal, 6. dalga olarak nitelenen terör örgütü Ergenekon'a yönelik son operasyonun ardından yaptığı her konuşmada, soruşturmayı eleştiriyor. Operasyon kapsamında gözaltına alınarak tutuklanan kişilerin saygıdeğer insanlar olduğunu savunuyor. Baykal dün de çeşitli açılış ve temel atma törenlerine katılmak için gittiği Trabzon ve Rize'de yine Ergenekon operasyonunu diline doladı.

ŞEREFLİ HİZMET VERMİŞLER

Trabzon'da halka hitap eden Baykal, “Temiz Eller' ifadesinden duyduğu rahatsızlığı tekrarladı, “Temiz Eller operasyonuymuş. Yazarları, 30 yıl şerefle hizmet vermiş, canını tehlikeye atmış 4 yıldızlı generalleri gözaltına alacak sonra da Temiz Eller yapılıyor diyecek ” dedi.

Karşılama şoku

CHP lideri Baykal'ın geçtiğimiz ay CHP Genel Sekreteri Önder Sav ile birlikte çıktığı Güneydoğu gezisine protestolar damgasını vurmuş, gittiği her yerde tepkilerle karşılaşan Baykal neye uğradığını şaşırmıştı. Baykal bir şok da Trabzon'da yaşadı. Bazı açılış ve temel atma törenleri için Trabzon'a giden Baykal, havalimanında çok az sayıda kişi karşılayınca yaşadığı moral bozukluğunu farkettirmemeye çalıştı.

YENİ ŞAFAK

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*