Baykal, Ergenekon'un kalesi oldu!

Baykal, Ergenekon'un kalesi oldu!.13459
  • Giriş : 23.04.2009 / 01:49:00
  • Güncelleme : 22.04.2009 / 23:45:43

Baykal, Ergenekon davasının Türkiye'yi tutsak almak için planlandığını savundu ve Ergenekon tutuklularını kutladı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

'Hukuk lekesi' olarak nitelediği bu durumdan kurtuluş için tek umudun hakimler olduğunu belirten Baykal, "İnanıyorum ki, tarihteki efsane gibi Ergenekon baskıdan, zulümden çıkış kapısı olacaktır." görüşünü savundu.

Baykal, Ergenekon'dan tutuklanan gazeteci Mustafa Balbay, eski rektörler ve Türkan Saylan'ı mücadelelerinden dolayı yürekten kutlayarak saygılarını sunduğunu ifade etti. Baykal, darbe ve çeteleşmelerden hesap sorulması gerektiğinin de altını çizdi. CHP lideri, "Kim darbe yapıyor, çık tahkikatını yap, yapmazsan namertsin. Çeteleşmelerden hesap sormazsan namertsin." dedi.

Partisinin grup toplantısında konuşan Baykal, Azerbaycan'la yaşanan sorunla ilgili değerlendirmelerde de bulundu. Türkiye'nin Ermenistan ile ilişkilerinde normalleşme aşamasına geçilmesinin herkesi memnun ettiğini; ancak öncelikle Ermenistan'ın Azerbaycan'la arasındaki sorunları çözmesi gerektiğini vurguladı. Cumhurbaşkanı Gül'e çağrıda bulan Baykal, şöyle devam etti: "Sayın Gül, derhal Bakü'ye gitmeli, Aliyev ile bir araya gelmeli. Bu konuları aracıyla değil, doğrudan doğruya Aliyev'le konuşmalı. Yanlış anlaşılma varsa düzeltmeli."

ZAMAN

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*