Baykal, helikopter kazasını anlattı

  • Giriş : 27.08.2006 / 00:00:00

CHP Genel Başkanı Deniz Baykal, Antalya'nın Gazipaşa ilçesine gelirken helikopterin arızalanması nedeniyle yaşadıklarını anlattı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Siyasetçilerin programlara geciktiklerinde her zaman 'Efendim helikopter arızalandı' diyerek kusurlarını kapatmaya çalıştıklarını kaydeden Baykal, "Bu defa öyle olmadı. Gerçekten helikopterimiz arızalandı. Bizde yalan malan yok ne ise onu söyleriz." dedi.

Antalya'nın Kaş ilçesindeki yanan orman alanlarını inceledikten sonra Gazipaşa gelmek üzere yola çıkan CHP Genel Başkanı Baykal'ın helikopteri Kadriye köyü civarında arızalandı. Havada helikopterin dengesini kaybetmesiyle pilotlar kısa süreli panik yaşadı. Tedirgin olan pilotlar hemen Kadriye köyündeki ormanın hemen kenarında bulunan tarlaya mecburi iniş yaptı.

Arızalanan helikopterde bulunan Baykal yaşadığı anı şöyle anlattı: "Kaş ilçesinde yanan ormanlık alanlarda ve yangının olduğu köyde incelemelerde bulunduk. İşçilerle, orman mühendisleriyle korucularla istişare yaptık. Gazipaşa'ya gitmek üzere helikoptere bindik. Bu kez helikopter havada arıza yaptı. Helikopter havada dengeyi tutturamaz oldu. Pilotlar tedirgin oldu, korktular. Devam edemeyeceklerini anlayınca Kadriye köyündeki bir tarlaya mecburi iniş yaptılar. Bizi helikopterden dışarı çıkardılar. Helikopterin arızasını tespit ederek onardılar. Sonra, 'Siz bekleyin biz deneme uçuşu yapacağız.' dediler. Biraz havada dolaştıktan sonra gelip tekrar bizi aldılar. Daha sonra Gazipaşa'ya geldik."

Gazipaşa havaalanına iniş yapan helikopterde bulunan Baykal'ı partililer büyük bir çoşkuyla karşıladı.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious