Baykal, Sevigen'e sahip çıktı

Baykal, Sevigen'e sahip çıktı.13188
  • Giriş : 19.02.2009 / 15:03:00
  • Güncelleme : 06.09.2016 / 11:38:13

Baykal, partisinin Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Sevigen ile ilgili yolsuzluk iddialarını cevapladı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

CHP Genel Başkanı Deniz Baykal, yakın çalışma arkadaşı Mehmet Sevigen ile ilgili ortaya atılan yolsuzluk iddialarını cevapladı. NTV'de Murat Akgün'ün özel konuğu olan Baykal, yolsuzluk yaptığı öne sürülen Mehmet Sevigen'e sahip çıktı. Sevigen'in istifa etmesini gerektiren bir durumun olmadığını söyleyen Baykal, Şaban Dişli benzetmelerine ise sert çıktı. Ortada herhangi bir belgenin olmadığını iddia eden Baykal, "Şaban Dişli olayıyla hiçbir benzerlik yok. İmar değişikliği için hiçbir siyasi baskısı yok. Hatta hiçbir somut kanıt yok. Kredi için bir siyasi girişim de yok." dedi.

CHP lideri Baykal, Sevigeb hakkındaki iddiaları gündeme getiren Vatan Gazetesi için 'bir gazete' tanımını yaparken, kendisine soru sormak isteyen Murat Akgün'e 3 kere engel olması dikkat çekti.

BAYKAL'IN SEVİGEN SAVUNMASINI İZLEYİN

Baykal'ın sözleri şöyle:

Şaban Dişli olayıyla hiçbir benzerlik yok. İmar değişikliği için hiçbir siyasi baskısı yok. Hatta hiçbir somut kanıt yok. Kredi için bir siyasi girişim de yok. Arsanın satışına sen de 200 bin dolar yatır, iş bittikten sonra sana da pay verelim deniliyor. Ama Sevigen bu parayı bulamadığı için yapılan protokol işlevsiz kalıyor. İmar yolsusluğu yok orta. Kredi tedariki yok. Yolsuzluk durumu söz konusu değil. Arsa sahibinin tamamen ticari teklifi söz konusudur. Sevigen'e ilgi duyduğu ortada. Ortada kanunlara göre bir suç yok. İlgi göstermek benim anlayışıma göre uygun değil. Partililerin ticari ilişkilere girmesini doğru bulmuyorum. Ama bunun önemli bir yolsuzluk olarak yansıtmak doğru değildir.

Baykal konu hakkında kendisine soru sormaya kalkan Murat Akgün'e soru sordurmuyor... Baykal ayrıca Sevigen'le ilgili yolsuzluk iddialarını yayınlayan Vatan Gazetesi'nden 'bir gazete' diye bahsetmesi dikkatlerden kaçmadı. Baykal Murat Akgün'e soru sordurtmuyor...

LİNÇ ETMEYİN

Ben bu tür şeylerde hassasiyet gösterilmesini beklerim. Ama ortada bir haksız kazanç yok. Çünkü para yatırılmadı. Ama herkes soruyor: "Orada dairesi var mı?" Bakıldı ama yok. Böyle linç olmaz, bir adamı öldürecekseniz sebebini de söyleyin.

ORTADA KASET YOK

Bu kişiyle ilgili bir süredir bir gazete yayınlar yapılıyor. Güya bir ses kaydı varmış, orada Sevigen'in adaydan 600 bin dolar istediği öne sürülüyordu. Ama aradan günler geçti, nerede kayıt, çıkmadı. Çıkıp bir özür bile dilemediler.
Diğer bir iddia ise biri çıkıp bir beste yapmış partiye getirmiş Sevigen bu kişiye demiş ki 'Sen fatura kes, bunun karşılığını be alırım' Oysa olaya şahit olan söz yazarı çıkıp dedi ki 'iyi ki ölmemişim, ben şahidim, böyle bir şey olmadı'

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*