Baykal, Sezer'i fena kızdırdı

Baykal, Sezer'i fena kızdırdı.11680
  • Giriş : 18.10.2008 / 16:55:00

DSP lideri Sezer, CHP Genel Başkanı Baykal’ın kendisini dinlemeden salondan ayrılmasına sert tepki gösterdi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

Yerel seçimlere az kaldı, partiler ittifak için nabız yokluyor. Sol seçmen bu seçime de 'Solda birlik' özlemiyle giriyor.

Murat Karayalçın'ın Başkent'te CHP'den Belediye Başkanı adayı olması onları ümitlendirdi. Ama Başkent'te CHP Genel Başkanı Baykal ile DSP Genel Başkanı Sezer arasında yaşananları görenler 'Solda değişen bir şey yok' demekten kendilerini alamadı.

Baykal ve Sezer, Genel Kurula giden muhasebeci ve mali müşavirlerin onur konuklarıydı. Salona alkışlarla girdiler, yan yana oturdular. Ama ters giden bir şeyler vardı. İkili yan yana oturdukları uzun sürede tek bir kelime bile etmediler. Baykal konuşma ihtiyacı duyduğunda Gelir İdaresi Başkanı Mehmet Akif Ulusoy'la konuştu.

CHP Genel Başkanı kürsüye çıktı. DSP Genel Başkanı oturup Baykal'ı dinledi. Fakat sıra Zeki Sezer'in konuşmasına geldiğinde Deniz Baykal salonu terk etti. Baykal'ın bu tavrı DSP Genel Başkanı'nı oldukça üzdü.

"Biz Baykal'ı keyifle dinledik umarım O'nun da bizi dinleyeceği günler gelir."

Zeki Sezer'in bu haklı tepkisine salondakiler de destek verdi. Baykal'ın kendisini dinlemeden gidişine içerlenen Sezer, sinirini mikrofonlarını alıp giden basın mensuplarından çıkardı.

"Bakın görüyorsunuz, devletin Anadolu Ajansı bile dinlemeden gidiyor. Biz parlamentoda temsil edilen bir partiyiz."

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*