Baykal, STK temsilcileri ile görüştü

Baykal, STK temsilcileri ile görüştü.34983
  • Giriş : 09.04.2008 / 14:10:00

Diyarbakır Sanayi ve Ticaret Odası Başkanı, Doğu ve Güneydoğu Anadolu bölgesinin sorunlarına ilişkin raporu Baykal'a sundu.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

CHP Genel Başkanı Deniz Baykal, Diyarbakır Sanayi ve Ticaret Odası Başkanı Mehmet Kaya başkanlığındaki sivil toplum örgütlerinin temsilcileri ile bir araya geldi.

CHP Lideri Baykal, Diyarbakır'daki sivil toplum örgütlerinin temsilcileri ile Genel Merkez'de basına kapalı bir görüşme yaptı. Görüşmenin ardından bir açıklama yapan Diyarbakır Sanayi ve Ticaret Odası Başkanı Kaya, Doğu ve Güneydoğu Anadolu bölgesinin sorunlarına ilişkin bir rapor hazırladıklarını ve raporu Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan ve siyasi parti liderlerine sunmak için Ankara'ya geldiklerini söyledi.

MHP dışında tüm siyasi partilerin kendilerine randevu verdiğini kaydeden Kaya, raporu CHP Genel Başkanı Deniz Baykal'a da sunduklarını ve görüşmenin son derece olumlu geçtiğini kaydetti. Kaya, "Genel Başkanımız sorunlar konusunda gerçekten hem bilgili hem de duyarlı. Bu konuda biz çözümle ilgili önerilerimizi sunduk. Kendisi de bizi dinledi ve önerilerimize katıldığını söyledi. Sorunlarla ilgileneceğini belirtti" şeklinde konuştu.

Gazetecilerin Başbakan Recep Tayyip Erdoğan ile görüşmeleri sırasında bir tartışma yaşandığı iddialarını hatırlatmları üzerine Kaya, "Biz Başbakan'la da aynı şekilde görüşme yaptık. Bizce çözüm olarak gördüğümüz önerilerimizi sıraladık. Başbakanımız'ın katıldığı konular oldu, katılmadığı konular oldu. katılmadıklarını ifade etti. Kendisine raporu sunduk" dedi. Kaya Başbakan Erdoğan'ın anadilde eğitim konusundaki tavrının sorulması üzerine ise, görüşmede bu konuya değinilmediğini, ancak raporda tüm konuların ayrıntılı yer aldığını söyledi. Bir gazetecinin 'Salonu terk ettiğiniz söyleniyor' sözlerine karşılık olarak da Kaya, "Yok öyle bir şey. Salonu terk etme falan yok. Hatta görüşmenin on dakikalık bir süresi vardı, ama bir saate yakın sürdü" dedi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious