Baykal, torunlarıyla bayram namazı kıldı

Baykal, torunlarıyla bayram namazı kıldı.14823
  • Giriş : 30.09.2008 / 11:56:00

CHP Genel Başkanı Deniz Baykal, bayram namazını memleketi Antalya'da Tekeli Mehmet Paşa Camii'nde kıldı. Torunlarıyla camiye gelen Baykal, bir şeye çok sevindi..

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Genel Başkanı Deniz Baykal, bayram namazını memleketi Antalya'da Tekeli Mehmet Paşa Camii'nde kıldı. AA

Deniz Baykal, bayram namazını torunları Ali Can ve Mehmet, CHP Antalya Milletvekilleri Osman Kaptan, Hüsnü Çöllü ve CHP Antalya İl Başkanı Ömer Melli ile birlikte Tekeli Mehmet Paşa Camii'nde kıldı. Deniz Baykal, Kalekapısı semtindeki camiye torunları ve partililerle birlikte Konyaaltı Caddesi'ndeki evinden yürüyerek geldi.

Cami çıkışında gazetecilerin sorularını yanıtlayan Baykal, bayramın herkesin kendisini sorgulaması, İslam dininin değerlerinin, ilkelerinin ve özünün hatırlanması için iyi bir fırsat olduğunu kaydetti.

Baykal, şöyle devam etti:

''Çok acı günler yaşadık, büyük sıkıntıların içinden geçiyoruz. Böyle bir ortamda hepimizin birbirimize olan görevlerimizi, sorumluluklarımızı, kendimize karşı sorumluluklarımızı hatırlamamız lazım. Hepimiz, İslamiyetin gerçek değerini, ilkelerini, yaşam biçimini, hatırlamalıyız, birbirimize hatırlatmalıyız. İnsanlarımız, kendi günlük hesaplarını, çıkarlarını, iktidar, servet hırslarını ön plana çıkardılar. Bunların sorgulanması gerekiyor, bayram da bunların sorgulanması için bir fırsattır. Hepimizin daha mütevazı, daha adil daha güzel bir yaşamı birbirimize sunabilmemiz lazım. Bunun için de kendi kendimizi sorgulamamız lazım. Bunun vesilesi olur inşallah. Bu duygular içindeyim. Bütün vatandaşlarımın bütün Müslümanların bayramını yürekten kutluyorum. İnşallah gelecekte her şey, çok daha iyi olacak. Yaşadığımız olaylardan ders alacağız. Daha güzelini hep beraber gerçekleştireceğiz.''

BAYKAL'I SEVİNDİREN SÖZLER

Deniz Baykal, daha sonra Cumhuriyet Meydanı'na kadar yürüyerek vatandaşlarla bayramlaştı. Yürüyüş sırasında gazetecilerin, zayıfladığına yönelik sözleri üzerine Baykal, ''Evet zayıfladım. Fark etmenize sevindim, böyle şeyler söyleyin'' diye espri yaptı.

Namazdan hemen önce Baykal'la bayramlaşan Yaşar Paşaoğlu adlı vatandaş, Baykal'ın Cumhuriyet Meydanı'nda aracına bindiği sırada bağırarak, hükümetin istifa etmesi gerektiğini söyledi. Boynunda, ''AKP istifa'' yazılı küçük döviz taşıyan kişiyi polisler uzaklaştırdı.

-KAHVALTILIK ALIŞVERİŞ-

CHP Genel Başkanı Deniz Baykal, gezisi sırasında Doğu Garajı semtindeki bir bankanın ATM'sinden para çekti. Torunları ve beraberindekilerle birlikte simitçiye giden Baykal, evden sipariş verildiğini belirterek, ev için 6, yanındaki milletvekili ve korumalar için de 9 simit aldı.

Simitçinin ardından şarküteriye giden Baykal, buradan da 10 tane yumurta aldı. Baykal, gazetecilerin, ''Diyeti bozdunuz mu?'' sorusu üzerine, ''Hayır öyle bir şey yok. Evdekilerin siparişleri var, eğer almazsam beni eve almazlar'' dedi.

Deniz Baykal, daha sonra, Kırcami'deki bir börekçiye de giderek Antalya'nın meşhur serpme böreğinin yapılışını izledi. Baykal 8 börek aldı, 32 YTL ödedi. Baykal daha sonra Konyaaltı Caddesi'ndeki evine döndü.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*