Baykal, Türkiye'ye yeni rota arıyor

Baykal, Türkiye'ye yeni rota arıyor.10635
  • Giriş : 29.11.2008 / 23:41:00

CHP lideri Baykal, Türkiye'ye yeni bir yol, yeni bir rota ve yeni bir pusula gerektiğini belirterek, Türkiye'nin nasıl bir iktidara ihtiyacı olduğunu anlattı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Deniz Baykal, Muğla Belediyesi tarafından yaptırılan Gazi Mustafa Kemal Atatürk Kültür Merkezi'nin açılış törenine katıldı.

Türkiye'nin çok ciddi atılımlar yapmak zorunda olduğuna işaret eden Baykal, ''Türkiye'nin, temiz, dürüst, yolsuzluklara bulaşmayacak, yolsuzluklara bulaşanların hakkından gelecek, kendisi yolsuzluklardan nemalanmayacak, onun bunun malına göz dikmeyecek, Almanya'daki vatandaşların fitresine, zekatına kendi siyasi amaçları için el koymayı aklından geçirmeyecek bir yönetime ihtiyaç var'' dedi.

Böyle bir yönetimin Muğla'da kurulduğunu ifade eden Baykal, ''Gittiğimiz bütün sosyal demokrat belediyelerde bunlara tanık oluyoruz'' diye konuştu.

''İnşallah bunu buralarda bırakmayacağız ve Ankara'ya da taşıyacağız'' diyen Baykal, ''Muğla'daki gibi Ankara'da da bir merkezi yönetim düşüncesi, ahlakı, yurtseverliği, heyecanı ve coşkusu bulunmuş olsaydı Türkiye ne halde olurdu? Bu özlemimizi bütün vatandaşlarımız paylaşıyor'' dedi.

Türkiye'nin, yaşanan acı deneyimlerin sonucunda yeni bir ufka yönelmiş durumda olduğunu savunan Baykal, ''Türkiye'ye yeni bir yol, yeni bir rota, yeni bir pusula gerektiğini artık herkes söylüyor. Biz de bunu sağlamaya gayret ediyoruz. İnşallah Ankara'nın da Muğla'nın da bu anlayış etrafında kenetlendiği günleri hep birlikte yakında göreceğiz'' diye konuştu.

Baykal, açılış töreninin ardından düzenlenen semah ve bale gösterilerini izledi.

Muğla Belediye Başkanı Osman Gürün, Baykal'a, Muğla'yı simgeleyen hediyeler sundu.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*