Baykal: "1 Mayıs'ta Taksim işçilere açılsın"

Baykal:
  • Giriş : 29.04.2008 / 15:59:00

CHP Genel Başkanı Deniz Baykal, 1 Mayıs'ın Türkiye'de her yıl kabus gibi algılandığını söyledi, ''Her türlü eğlencenin yapıldığı Taksim işçilere de açılmalı'' dedi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

Baykal, partisinin grup toplantısında yaptığı konuşmada, hafta sonu gerçekleştirilen CHP 32'nci Olağan Kurultayı'nı da değerlendirdi.

Kurultayın, CHP açısından tarihi bir kurultay olduğunu ifade eden Baykal, kamuoyunu bekleyişe sürüklemeden, ülkeye yönelik görevlerini yaparak, sorumluluklarını yerine getirerek, sükunet içinde kurultaya gittiklerini söyledi.

Baykal, kendisi ve parti yönetiminin, iç tartışma arayışına yönelmediklerini, işlerini yaptıklarını, iç tartışmaların bir tarafı haline dönüşmemeye özen gösterdiklerini anlattı.

CHP lideri Baykal, kurultayda, "genel başkan adayı olarak çıkmayı denemiş" olanlara teşekkür ederek, "Onların, önümüzdeki dönemde de CHP anlayışı çerçevesinde, çalışmalarına devam etmelerini bekliyorum. O arkadaşlarımız, CHP'de bugüne kadar bizim de anlayışımız ve katkımızla çalıştılar. Bundan sonra da onların CHP'de çalışmalarına hazırım. Çalışma illa genel başkan olarak götürülmek zorunda değil" dedi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious