Baykal 14 Mayıs'ta yargı önünde

Baykal 14 Mayıs'ta yargı önünde.9867
  • Giriş : 23.03.2009 / 18:38:00

Deniz Feneri Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği'nin CHP Genel Başkanı Deniz Baykal Hakkında Açtığı 1 Milyon Tl'lik Tazminat Davası 14 Mayıs'ta Başlayacak.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Deniz Feneri Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği'nin CHP Genel Başkanı Deniz Baykal hakkında açtığı 1 milyon TL'lik tazminat davası 14 Mayıs'ta başlayacak.

Deniz Feneri, CHP Genel Başkanı Deniz Baykal hakkında Almanya'daki Deniz Feneri e.V. Derneği ile ilgili iddiaları kullanarak tüzel kişiliğe saldırıda bulundukları iddiasıyla 1 milyon TL'lik manevi tazminat davası açmıştı.

Ankara Asliye Hukuk Mahkemesi'ne sunulan dava dilekçesinde, Deniz Feneri'nin Almanya'daki dernek ile bire bir bir bağlantılı olduğu iddiasıyla yolsuzlukla itham edildiği belirtilmişti.

İki kuruluşun farklı olduğuna dikkat çekilen dilekçede, mağduriyet sebebiyle manevi tazminatın yasal faiziyle birlikte tahsil edilmesi istenmişti. Asliye Hukuk Mahkemesi, davanın görüleceği tarihi 14 Mayıs olarak belirledi.

Duruşmada CHP Genel Başkanı Deniz Baykal'ı avukatlarının temsil etmesi bekleniyor. Baykal'ın avukatlarının iddialar karşısında nasıl bir savunma yapacağı merak konusu.

Baykal'ın açıklamalarından dolayı derneğe yardımların kısmen azaldığını dile getiren Genel Başkan Engin Yılmaz, davayı kazanmaları halinde 1 milyon TL ile yardıma muhtaç insanlara yardımda bulunacaklarını belirterek, "Böyle bir yardım kuruluşu, 6 aydır pervasızca bir saldırıyla karalama kampanyasıyla linç edilmek isteniyor. Türkiye'nin en önemli siyasi partilerinden biri olan CHP ile Genel Başkanı Baykal, sanki başka hiçbir rakibi yokmuş gibi, Deniz Fenerini siyasi rakip olarak görüp, seçim malzemesi yapmakta. Dernek, sanki kalpazanmış, kapkaçıymış, üçkağıtçıymış, sahtekarmış gibi itham edilmekte." demişti.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*