Baykal: 15 gün sonra Türkiye'de her şey değişecek

Baykal: 15 gün sonra Türkiye'de her şey değişecek .8540
  • Giriş : 11.07.2007 / 16:36:00
  • Güncelleme : 11.07.2007 / 16:44:16

Baykal, 15 gün sonra Türkiye’de her şeyin değişeceğini, yeni bir Türkiye’nin var olacağını söyledi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

CHP Genel Başkanı Deniz Baykal, 15 gün sonra Türkiye’de her şeyin değişeceğini, yeni bir Türkiye’nin var olacağını öne sürerek, “Mustafa Kemal’in yolundan sakın ha şaşırmayın'' dedi.
CHP’li Mersin Büyükşehir Belediyesi tarafından yaptırılacak olan ve 100 milyon euroya mal olması beklenen Doğu Atıksu Arıtma Tesisleri’nin temelini atmak üzere uçakla Adana Havaalanı’na gelen Deniz Baykal, burada partililer tarafından karşılandı. Aprona alınan partililerle selamlaşan Baykal, helikoptere binerek Mersin’e gitti. Hatay mitinginde yaşanan helikopter faciası nedeniyle Baykal, kendisini uğurlamaya gelen partililer ve milletvekili adaylarına da helikoptere fazla yaklaşmamaları uyarısında bulundu.
Mersin Tevfik Sırrı Gür Stadyumu’na helikopterle inip Karaduvar Mahallesi’ndeki tören alanına geçen Baykal, 270 dönüm alan üzerine yapılacak olan Doğu Atıksu Arıtma Tesisi’nin temelini attı. Yaklaşık 2 bin kişinin katıldığı törende konuşan Baykal, yoğun bir seçim atmosferi içinde olmalarına karşın miting programlarını askıya alarak Mersin’e geldiğini söyledi. Mersin’in tarihi bir gün yaşadığını kaydeden Baykal, “Daha bir çok büyük kentte böyle bir arıtma tesisi yokken, Mersin bu yatırımla büyük bir projeye kavuşmuş oluyor. Projenin tamamlanmasıyla Mersin pırıl pırıl bir denize sahip olacak. Turizm potansiyeli artacak. Bu projeyi ben de önemsiyorum'' dedi.

“ARJANTİN'DEN MERSİN'E LİMON GELMİŞ''
15 gün sonra Türkiye’de her şeyin değişeceğini, yeni bir Türkiye’nin var olacağını söyleyen Baykal şöyle devam etti:
“Her şey değişecek. Bu değişimde öncü Mersin olacak. Sakın ha şaşırmayın. Mustafa Kemal’in yolundan sakın ha şaşırmayın. Çiftçimize, köylümüze sahip çıkacağız. Dokunulmazlıkları kaldıracağız. Buraya gelirken Mersin Ziraat Odası Başkanı Cengiz Gökcel’in verdiği bilgiyle sarsıldım. 22 Haziran’da deniz yoluyla Mersin Limanı’na Arjantin’den 106 bin ton limon getirildiğini öğrendim. Bu son derece acı ve ızdırap vericidir. Bu ithalatın narenciye kenti Mersin’e yapılması çok acıdır.'' Büyükşehir Belediye Başkanı CHP’li Macit Özcan ise, 2000’den beri projeyi hayata geçirmek için büyük mücadele verdiğini söyledi. Projenin, Türkiye’nin en büyük projelerinden biri olduğunu vurgulayan Özcan, tamamlanmasıyla birlikte kentin temiz bir denize ve çevreye sahip olacağını anlattı.

UĞURLAR OLSUN ŞARKISI
Baykal, yıllar önce CHP’den istifa ederek bağımsız kalan ve yeniden partiye dönen Mut İlçe Belediye Başkanı Selahattin Aslan’a parti rozetini takarak CHP’ye katılımını kutladı. Baykal ve Macit Özcan, platformda tören öncesi konser veren sanatçı Selda Bağcan ile birlikte ‘Uğurlar olsun’ şarkısına eşlik etti. Baykal, Özcan ve Bağcan, şarkının ardından büyük alkış aldı.
Tören öncesinde bayrak dağıtımı sırasında zaman zaman izdiham yaşanırken, sıcaktan etkilenen bazı partililer de baygınlık geçirdi. Baykal, Amasya’da düzenlenen mitinge katılmak üzere kentten ayrıldı.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious