Baykal bu sefer AB'ye yüklendi

Baykal bu sefer AB'ye yüklendi.13188
  • Giriş : 01.10.2008 / 18:36:00

CHP Genel Başkanı Deniz Baykal, Türkiye'de yolsuzlukların sadece kişisel ahlaki zafiyetlerden kaynaklanmadığının, açıkça himaye edildiğinin ortaya çıkmaya başladığını iddia etti..

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

TBMM'de makamında gazetecilerle sohbet eden Baykal, küresel finans krizinin çok ciddi olduğunu, gelecek dönemde Türkiye'ye de olumsuz etkileri olacağını söyledi.

Baykal, AB'nin, Türkiye'deki yolsuzluk iddiaları konusunda "sessiz kalmasını" eleştirerek, Almanya'da Deniz Feneri davasının mahkumiyetle sonuçlandığını ve "olayın elebaşılarının Türkiye'de olduğuna işaret edildiğini" anımsattı.

Adalet Bakanı Mehmet Ali Şahin'in bu davayla ilgili "Bana ne? Benim meselem mi?" dediğini ileri süren Baykal, "Bunu haklı görüyor. 'Bakıyoruz, inceliyoruz' demiyor. İpe un serme çabası içinde bile görünmüyor. Almanya mahkum ediyor, Adalet Bakanı 'Yapacak bir şey yok' diyor" dedi.

Her konuda Türkiye'den talepte bulunan AB'nin, yolsuzluklar üzerinde neden durmadığını soran Baykal, AB'nin yolsuzluk iddiaları konusunda ilgisiz davranmaya hakkı olmadığını söyledi. Baykal, "Kokorece karışan AB, Türkiye'deki yolsuzluklara neden karışmıyor?" sorusunu yöneltti.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*