Baykal Burhaniye'de sert konuştu

Baykal Burhaniye'de sert konuştu.9867
  • Giriş : 10.07.2009 / 23:37:00

Burhaniye'de konuşan CHP lideri Deniz Baykal, ''Bu ülke hiç bir zaman Ali kıran baş kesenlere teslim olmayacaktır'' dedi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri


Balıkesir'in Burhaniye ilçesinde bu yıl 20'ncisi düzenlenen ''Burhaniye-Ören Turizm Kültür ve Sanat Festivali''nin açılış törenine katılan Baykal, burada yaptığı konuşmada, 29 Mart yerel seçimlerde ikinci kez belediye başkanlığına seçilen Fikret Akova'yı kutladı.

Baykal, Akova'nın ilk seçildiğinde yüzde 34 oy aldığını, ikinci seçildiğinde ise oyunu yüzde 57'ye çıkardığını belirterek, ''Bir kez seçilmek zordur, ama ikinci kez seçilmek daha da zordur. Kendisi bizleri mutlu etti'' dedi.

Bu yıl 20'ncisi düzenlenen festivale katılmaktan da son derece mutlu olduğunu anlatan Baykal, ''Bu festivali evrensel hale dönüştürmek gerek. Bu festivaller sıradan bir eğlence değildir. Bu coşku, sevgi, enerji bir anlam taşıyor. Hepimiz, yüreği dolu dolu bu festivallerle Türkiye'yi geriye götürmek isteyenlere bu meydanda 'Biz buyuz, buradayız. Kültürümüze yaşamımıza dokundurmayız. Biz Atatürk'ün gençleriyiz' diyoruz. Bu festival bunun yansımasıdır. Bu meydan okuyuşumuzu tüm Türkiye'ye taşıyalım'' diye konuştu.

Baykal, Türkiye'yi rahat bırakmak istemeyenlerin bulunduğunu, bunların da devletin kurumlarını birbirine düşürmeye çalıştıklarını ifade ederek, şunları söyledi:

'' Devlet kurumlarına tuzaklar kurduklarını biliyoruz. Şunu bilin ki bu tuzakların tümünü geçersiz kılacağız. Bu milleti birbirine düşürmeye kimsenin gücü yetmez, kim olursa olsun, nerede olursa olsun. Bu devletimizin kurumlarını kendi siyasal amaçları için tahakküm altına alma çabalarına kesinlikle bu ülke göz yummayacaktır. Herkes haddini bilecektir, sınırını bilecektir. Bu ülke hiç bir zaman Ali kıran baş kesenlere teslim olmayacaktır.''

CHP Genel Başkanı Baykal, festivalin açılış töreninin ardından Altınoluk'a gitmek üzere ilçeden ayrıldı.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*