Baykal Erdoğan'a yüklendi

Baykal Erdoğan'a yüklendi.10020
  • Giriş : 22.04.2008 / 17:07:00

CHP Genel Başkanı Deniz Baykal, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın, spekülatörlerden şikayet ettiğini belirterek, ''Spekülatörler senin etrafında, kendi adamların, kendi partililerin. Spekülatörleri himaye eden sensin'' dedi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

Baykal, TBMM grup toplantısında yaptığı konuşmada, TBMM'nin 23 Nisan 1920'de açıldığını, bu tarihle birlikte Türk siyasetinin de değişmeye başladığını, yeni bir siyaset anlayışının, egemenlik kavramının ortaya çıktığını söyledi.

Egemenliğin, milli bağımsızlık ve laiklik anlayışlarına dayandığını dile getiren Baykal, egemenliğin işbirlikçi ve teslimiyetçi olmadığını ifade etti.

''Demokrasilerde hiçbir iktidar, kendi meşruiyetiyle ilgili tartışmaları, anayasa ve hukuku değiştirerek ortadan kaldıramaz'' diyen Baykal, hiçbir siyasi iktidarın, kendi hukukunu yapıp, buna göre tartışmalı meşruiyet tablosunu değiştirme olanağına sahip olmadığını söyledi.

Baykal, anayasa ve hukuk zafiyetlerini, oy oranlarıyla telafi etmenin mümkün olmadığını dile getirdi.

Bakanlar Kurulunun dün yapılan toplantısında 1 Mayısın ''Emek ve Dayanışma Günü'' olarak kutlanmasına ilişkin çıkan kararı da değerlendiren Baykal, bu sonucun, ''Tam bir hayal kırıklığı ve aldatmaca'' olduğunu belirtti.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious