Baykal gurup toplantısında Gül'e neden küstah dedi?

Baykal gurup toplantısında Gül'e neden küstah dedi?.7248
  • Giriş : 22.08.2007 / 09:33:00
  • Güncelleme : 22.08.2007 / 09:49:46

Deniz Baykal’ın önceki gün partisinin basına kapalı grup toplantısında yaptığı konuşma yayınlandı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Baykal, partisinin resmi internet sitesine koyulan konuşmasında, AK Parti’in Cumhurbaşkanı adayı Abdullah Gül’ün geçmişteki bazı açıklamalarıyla ilgili olarak "Küstah" değerlendirmesinde bulundu.

AK Parti’nin yüzde 47’lik seçim başarısını da "Ilımlı İslam" sürecinin parçası olduğunu savunan, Baykal, şöyle dedi:

"Türkiye’ye ikinci cumhuriyetçi, yeni Osmanlıcı bir cumhurbaşkanı. Böyle bir şey olabilir mi? En küstah, kaba değerlendirmesi, ’Türkiye’de cumhuriyetinin sonu geldi, kesinlikle laik sistemi değiştireceğiz.’ Bu yabancı gazeteciye verdiği mülakattır. ’Söylemedim’ dedi, adam çıktı dedi ki, bir yabancı bunu yapmaz; ’Söyledi’ dedi.

"ŞİMDİ SAMİMİYMİŞ"
" ’Teybimde var’ dedi. Bitti. Ne zaman reddediyor? Şimdi reddediyor. Şimdi bu manzara karşısında bugün diyor ki, rol yapmıyorum. Peki dün samimi konuşmuyor muydun? Bunları, demin söylediğim görüşleri söylerken rol mü yapıyordun? Hayır. O zamanda rol yapmıyordu. O zamanda samimiydi. Şimdide samimiymiş. Yarın ne yapacaksın?

Cumhurbaşkanı seçiyoruz. Yani senin samimiyetine biz güveneceğiz. Bir dayanak arama ihtiyacı içinde değil miyiz? Cumhurbaşkanı seçeceğimiz insanın görüşlerinin durmuş, oturmuş, güvenilir, iyi günde, kötü günde, karda kışta, zemheride, eyyam-ı báhurda denenmiş olması gerekmiyor mu? Şimdi bu ortamda Sayın Gül için söylenebilecek çok söz var da onun için kesinlikle söylenemeyecek olan bir söz, özü ve sözü birdir sözüdür."

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious