Baykal: Herkesin hukukunu savunuruz

Baykal: Herkesin hukukunu savunuruz.14040
  • Giriş : 10.07.2008 / 15:45:00

CHP Genel Başkanı Deniz Baykal, ''Biz, herkesin hukukunu savunuruz. Senin de gün oldu hukukunu biz savunduk. Sen milletvekili bile olamıyordun, başbakan olamıyordun. senin başbakan olma hakkını, hukukunu CHP Genel Başkanı Deniz Baykal savundu'' dedi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

İzmir ziyareti sırasında Narlıdere'de belediye hizmet binasının açılışını yapan Baykal, ''giderayak'' birilerinin Türkiye'yi karıştırmak için elinden geleni yaptığını ve ülkede panik ve terör havası yaratmaya çalıştığını ileri sürdü.

CHP lideri Baykal, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın ''arkasında 13 dosya olduğunu'' ifade ederek ''Kendi eli temiz olmayanın temiz eller operasyonu yapması mümkün değil'' dedi.

Başbakan Erdoğan'ın önce kendi arkasındaki dosyaların hesabını vermesi gerektiğini ileri süren Deniz Baykal, sözlerini şöyle sürdürdü:

''Dokunulmazlıklar kaldırılıversin, onların hesabını ver. Efendim Anayasa'da dokunulmazlık maddesi var. Varsa var. Meclisteki 550 milletvekilinin demiyorum, iki milletvekilinin diyorum. Recep Tayyip Erdoğan'ın ve CHP Genel Başkanı Deniz Baykal'ın dokunulmazlığını, ikimizin dokunulmazlığını kaldırıver de bir görelim bakalım. Temiz eller operasyonu, dokunulmazlıklar kaldırıldıktan sonra başlar. Kaldıralım, başlatın. O zaman bahsedersin temiz ellerden. Senin dokunulmazlığını kaldıralım da Türkiye'de temiz eller operasyonu başlasın, sen bakalım nerede duruyorsun?''

Çetelerle, mafyalarla uğraşan, temiz eller için çalışan kişilere karşı çıktığı için kendisine de ''avukatlık yaptığının söylendiğini'' belirten Baykal, konuşmasını şöyle sürdürdü:

''Evet biz avukatlık yapıyoruz, Biz mazlum milletin, insan hakları ihlal edilen milletin avukatlığını yapıyoruz. Bundan da şeref duyuyoruz. Biz herkesin hukukunu savunuruz. Bundan da şeref duyarız. Senin de gün oldu, hukukunu biz savunduk. Sen milletvekili bile olamıyordun, başbakan olamıyordun. Senin başbakan olma hakkını, hukukunu CHP Genel Başkanı Deniz Baykal savundu. İnsan hakları konusunda engel çıkmasın diye mücadele ediyorduk. O zaman avukatlığımızdan şikayet etmiyordun. Şimdi sen zulmediyorsun, baskı yapıyorsun. Senin zulmüne baskına karşı çıkmak boynumun borcudur.''

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*