Baykal: Hükümeti kutlamak istiyorum

Baykal: Hükümeti kutlamak istiyorum.9797
  • Giriş : 28.05.2009 / 21:30:00

Meclis Genel Kurulu'nda partiler arasında sağlanan uzlaşma için Baykal'dan çarpıcı açıklama geldi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik


CHP Genel Başkanı Deniz Baykal, mayınlı arazilerin temizlenmesini öngören yasa tasarısının 2. maddesinin TBMM Genel Kurulu'nda yeniden görüşülmesinde anlaşmaya varılmasının çok doğru bir karar olduğunu belirterek, ''Ben, hükümeti de aslında böyle bir girişim yaptığı için kutlamak istiyorum, bu demokrasinin zaferidir. Çok yanlış bir projeydi, çok sakıncalı bir projeydi'' dedi.

Baykal, Kanal D'nin ana haber bültenine katılarak soruları yanıtladı.

TBMM'de temsil edilen siyasi parti gruplarının, Suriye sınırındaki mayınlı arazilerin temizlenmesini öngören yasa tasarısının 2. maddesinin, TBMM Genel Kurulunda yeniden görüşülmesi konusunda anlaşmaya varmasını da değerlendiren Baykal, şunları söyledi:

''Bugün Meclis'ten bir olumlu haber aldık. Sanıyorum hükümet tasarıyı geriye çekiyor. Bu çok önemli olmuştur, çok doğru olmuştur. Bölgeyi de çok rahatlatmıştır. Türkiye kazanmış oldu. Biz, Türkiye için bunu yapıyorduk, bir şahsi mücadele değildi bu. Ben, hükümeti de aslında böyle bir girişim yaptığı için kutlamak istiyorum, bu demokrasinin zaferidir. Çok yanlış bir projeydi, çok sakıncalı bir projeydi. Sadece ekonomik boyutlarını düşünerek bunu söylemiyorum. Türkiye'nin barışını, huzurunu, uyumunu da sıkıntıya sokacak bir projeydi bu. Bunun ortadan kalkacak olması, bu ihtimalin ortaya çıkması hepimizi çok sevindirdi. Bölgeyi de çok sevindirdi. Umut ediyorum bir an önce oradaki mayınlar temizlenir. O topraklar oradaki insanların refahına hizmet edecek şekilde kullanılır.''

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*