Baykal: İktidar geriliyor, CHP yükseliyor

Baykal: İktidar geriliyor, CHP yükseliyor.10283
  • Giriş : 20.05.2009 / 19:00:00

Baykal, "İktidar geriliyor, CHP yükseliyor. Önümüzdeki dönem bu katlanarak devam edecektir" dedi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

CHP Lideri Baykal, Samsun'a gelişinde Tekkeköy ilçesinde karşılandı. Tekkeköy'den konvoyla birlikte Atakum ilçesine geçen Baykal ve beraberindekiler, şehir turu attı. Daha sonra Atakum Belediyesi'ne geçerek Başkan Metin Burma'yı makamında ziyaret eden Baykal, Burma'yı tebrik ederek başarı diledi. Metin Burma da Baykal'a plaket takdim etti.

Ziyaretin ardından belediyenin balkonundan binden fazla kişiye hitap eden Deniz Baykal, Atakum'da 29 Mart'ta yeni bir dönemin başladığını vurguladı. 29 Mart'ta vatandaşların verdiği oyla CHP'nin sağladığı başarının tüm Türkiye'de umut ışığı yaktığını kaydeden Baykal, Türkiye'nin her yerinden değişimin ayak seslerinin geldiğini kaydetti. Baykal, "Önümüzdeki dönem CHP'nin yükseliş dönemi olacaktır. Bir yıldız gibi parlayacağı dönem olacaktır. Bu seçimlerde iktidar partisi çok ciddi bir oy kaybetti.

Gerileyen bir parti olarak ortaya çıktı. İktidar geriliyor, CHP yükseliyor. Önümüzdeki dönem bu katlanarak devam edecektir" diye konuştu.

"Türkiye'de bir değişime ihtiyaç var mı yok mu?"diye soran Baykal şöyle konuştu: "Böyle devam etsin mi, etmesin mi? Bu yönetimi içinize sindirebiliyor musunuz? Bu yönetim milletin yüzünü güldürüyor mu? Daha dün Türkiye'nin namuslu, dürüst, insanını toprağa verdik. Gençlerin, çocukların okuması için çaba harcamış, 10 binlerce evladı okutmuş, geleceğe hazırlamış. Devlete ihanet etsinler diye okutmamış. Hayatının son döneminde kanserle mücadele ediyor.

Çocuk bursu yardımlarıyla, canıyla uğraşıyor ama beyefendiler gel buraya, diyor. Bu kadar iyilik cezasız kalmaz. Bu güzellik mazur görülmez, 'gel hesap vereceksin' diye sabaha karşı 04.00'te evi basılıyor bir suçlu gibi. 70-75 yaşına yanaşmış bir hanımefendi. Türkiye'de dürüst, namuslu, çalışan bir insana bir muamele hak mıdır, adalet midir? Bu ülkeyi soyanları, dürüst namuslu insanları inancıyla aldatıp ramazan ayında fitreleri, zekatları kendi zenginleşsin diye, AK Parti politikasına destek olsun diye TV şirket kurdurmak için en büyük dolandırıcılığı
yapmış. Bunları yapanlar ellerini kollarını sallayarak ortalıkta dolaşıyorlar. Hak mı, adalet midir, yakışıyor mu Türkiye'ye? Bunun gereğini yapmak zorundayız. Türkiye'de bir şeyler değişecek. Türk insanının yüzü gülmek zorunda."

Deniz Baykal, daha sonra belediye binasında partisinin ilçe başkanları ve kadın kolları ile toplantı yaptı.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*