Baykal ile Gül arasındaki buzlar eridi

Baykal ile Gül arasındaki buzlar eridi.11642
  • Giriş : 19.09.2008 / 02:10:00
  • Güncelleme : 18.09.2008 / 22:54:16

Deniz Baykal ile Cumhurbaşkanı Abdullah Gül arasındaki buzları bu espri eritti

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

727. Ertuğrul Gazi'yi Anma ve Söğüt Şenlikleri'nde Cumhurbaşkanı Abdullah Gül ile basına da yansıyan samimi görüntüleriyle ilgili Baykal, insani ilişkilerle siyasi çalışmayı birbirinden ayırdığını belirterek, kim olursa olsun bir araya geldiği herkese nazik davrandığını söyledi.

Gül'ün Cumhurbaşkanı olmasının Türkiye için yanlış olduğu kanaati taşıdığını ifade eden Baykal, Türkiye'nin partizanlıktan, militanlıktan uzak, ülkenin yararlarını düşünerek hükümetin yanlışına fren olabilecek bir cumhurbaşkanlığına ihtiyaç bulunduğunu söyledi.

Bu zorunluluğun gereğinin yerine getirilmesi şartına sahip olunmadığını savunan Baykal, ''İnsan olarak kendisiyle bir problemim yok. Bir araya geldik mi konuşuruz, tatlı tatlı gülüşürüz. Ayrı bir iş'' dedi.

Baykal, söz konusu törenlerde Gül ile protokoldeki yerlerini aldıktan sonra aralarında geçen konuşmayı, şöyle aktardı:

''Sayın Mehmet Sevigen de gelmişti, onunla da selamlaştı. Bana eğildi, 'Mehmet Sevigen'in saçlarında son zamanlarda bir gürleşme görüyorum' dedi. 'Tabii çağdaş teknolojinin imkanlarına ilgisiz kalamıyor herkes' dedim. Böyle gülüşüldü. Olay budur. Sadece Mehmet Sevigen'in saçlarındaki gürleşmeyle ilgili... Şakalar falan da yapıyor, ben de o şakaya karşılık veriyorum. Bundan daha doğal ve insani ne olabilir?''

Partisiyle ilgili yürüttükleri çalışmaları da anlatan Baykal, yeni bir program ve tüzük üzerinde çalıştıklarını bildirdi.

Baykal, daha dinamik, etkin, hızlı çalışan bir yapılaşmaya gitmek istediklerini kaydetti.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*