Baykal ile Kılıçdaroğlu'nun mikrofon yarışı

Baykal ile Kılıçdaroğlu'nun mikrofon yarışı.16135
  • Giriş : 22.03.2009 / 20:21:00

İstanbul bugün 5 partinin mitingine ev sahipliği yaptı. AK Parti ve Saadet önce İstanbul adaylarını konuşturdu. Ancak, CHP'nin adayı bir türlü Baykal'dan mikrofonu kapamadı

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

İstanbul bugün 5 siyasi partinin mitingine ev sahipliği yaptı. Adalet ve Kalkınma Partisi(AKP) Genel Başkanı ve Başbakan Recep Tayyip Erdoğan Kazlıçeşmede halka seslenirken, Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) lideri Deniz Baykal, Çağlayan Mitingi'nde konuştu.

CHP'nin ardından meydana Saadet Partisi çıktı. AK Parti ve Saadet önce İstanbul adaylarını konuştu. Kazlıçeşme'de Erdoğan'dan önce Kadir Topbaş, Çağlayan'daki günün ikinci mitinginde ise Numan Kurtulmuş'dan önce kürsüye Mehmet Bekaroğlu geldi.

Ancak mitinglerde CHP'nin İstanbul Büyük Şehir Belediye Başkan adayı Kemal Kılıçdaroğlu'na söz sırası bir türlü gelmedi.

KILIÇDAROĞLU KONUŞTURULMADI

Sabahın erken saatlerinden itibaren CHP'liler, Çağlayan Meydanı'nda toplanmaya başladı. Kalabalık, partinin başkan adayı Kemal Kılıçdaroğlu'nun konuşmasını beklerken, konuşma sırası bir türlü kendisine gelmedi. Mikrofonu alan CHP lideri Deniz Baykal, kalabalığa seslendi. Belki konuşmanın sonunda Kılıçdaroğlu konuşur beklentisi de boşa çıktı. Mikrofonu bir türlü eline alamayan Kılıçdaroğlu ise sadece Baykal'ın yanında kalabalığı selamlamakla yetindi.

HERKES BU SORUYU SORUYOR: NEDEN KONUŞTURULMADI?

Kılıçdaroğlu'nun Çağlayan gibi dev bir mitingde konuşturulmaması herkesi şaşırtırken, görüşlerine başvurulan isimlerden araştırmacı Tarhan Erdem, "Çağlayan Kılıçdaroğlu'nu bekliyordu. CHP'lileri heyacanlandıran Baykal değil, Kılıçdaroğlu... Konuşmaması büyük kayıp..." dedi.

Gazeteci Nazlı Ilıcak ise, benzer bir durumun 2001 krizinin ardından apar topar Türkiye'ye getirilen Kemal Derviş'in de başına geldiğini hatırlatarak, "Kemal Kılıçdaroğlu'nun sonu da seçimden sonra ona benzemez inşallah. Başına seçimden sonra birşeyler gelebilir" şeklinde görüş belirtti.

AK PARTİ'DE ÖNCE TOPBAŞ

Aynı saatlerde AKP'nin de Kazlıçeşme'de mitingi vardı ve kürsüye ilk olarak İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan adayı Kadir Topbaş geldi. Bildik tonlamasıyla kalabalığa seslenen Topbaş'ın ardından Başbakan Erdoğan, Deniz Baykal'a yüklendi. Halktan büyükşehir belediye ve ilçe belediye başkan adayları için oy istedi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*