Baykal İzmir'de zafer ziyareti yaptı

Baykal İzmir'de zafer ziyareti yaptı.9797
  • Giriş : 04.04.2009 / 17:24:00

CHP Genel Başkanı Deniz Baykal, yerel seçim sonrası İzmir'e zafer ziyareti yaptı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

Mersin, Adana, Nevşehir ve Batman'da eş zamanlı olarak düzenlenen fuhuş operasyonunda 72 kişi yakalandı. Yakalanan şüpheliler arasında S.N.İ adlı şahsın daha önce 19 yıl hapis cezasına çarptırıldığı ve Aydın Cezaevi'nden kaçtığı tespit edildi.

Mersin İl Emniyet Müdürü Süleyman Ekizer, düzenlediği basın toplantısında, edinilen istihbarat çalışmaları neticesinde fuhuş yaptıkları ve bunun için yer temin ettikleri belirlenen örgüte yönelik 31 Mart'ta Mersin, Adana, Nevşehir ve Batman'da eş zamanlı operasyon düzenlendiğini açıkladı. Ekizer, şebeke sorumlusu A.D. ile 19 yıllık hapis cezasından hükümlü olduğu ve ceza evinden kaçtığı tespit edilen S.N.İ'nin de aralarında bulunduğu 47 işinin yakalanarak, gözaltına alındığını ifade etti.

Zanlılardan 20'sinin fuhuş, hırsızlık ve dolandırıcılık gibi suçlardan sabıkalı olduklarının anlaşıldığını belirten Ekizer "Yakalanan zanlılardan 46'sı hakkında örgüt kurmak, örgüt yönetmek ve üye olmak, şiddet kullanarak fuhuşa sürüklemek, fuhuş yaptırmak ve fuhuş için yer temin etmek suçlarından ötürü adli makamlara sevk edildi" dedi.

Operasyon kapsamında zorla fuhuş yaptırılan ve fuhşa teşvik edilen 22 kadının, yasal işlemlerin ardından serbest bırakıldığını belirten Emniyet Müdürü Ekizer,yabancı uyruklu 3 kadın ise sınır dışı edilmek üzere Yabancılar Şube Müdürlüğüne teslim edildiğini kaydetti.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*