Baykal miting için İzmir'e geldi

  • Giriş : 13.05.2007 / 00:00:00

Deniz Baykal partisinin üst düzey yöneticileriyle birlikte Cumhuriyet Mitingi'ne katılmak için saat 08.45'de İzmir Adnan Menderes Havalimanı geldi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

Baykal ve beraberinde gelen Hür Parti Genel Başkanı Yaşar Okuyan'ı CHP Genel Başkan Yarımcısı Eşref Erdem, İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu, ilçe belediye başkanları ve yüzlerce partili karşıladı. Baykal Havaalanının basın odasında yaptığı açıklamada şunları söyledi:

“Tüm Türkiye'nin gözü İzmir'de. Hep birlikte İzmir'in bu mutlu gününde dayanışma içinde olduğumuz ortaya koymak, İzmir'in bu büyük mitingine katılmak için buraya geldik. Umarım çok güzel bir miting olacak. Son günlerde ülkemizin, Anayasamızın laik demokratik Türkiye Cumhuriyeti'ne sahip çıktığımızı bir kez daha yükselen seslerle ortaya koyacağız. Bunu gerçekleştirmek için tüm İzmir'in ayakta olduğunu biliyorum. Hepimiz heyecanla bugünü gerçekleştirmek istiyoruz. İzmir'den tüm Türkiye'nin Anneler Günü'nü kutluyorum. İzmir'de anneler gününün ayrı bir önemi var. Tüm Türkiye'nin annesi İzmir'de yatıyor. Atatürk'ün annesi Zebeyde Hanım. O hepimizin annesi. Anneler günü ve İzmir'in bağımsız Türkiye Cumhuriyeti'ne, anayasamıza sahip çıkma iradesiyle birleştiği, bütünleştiği, bir amaç için buradayız. Umarım herşey iyi gidecek. Bütün CHP milletvekilleri burada.”

Baykal gazetecilerin soru sormasını kabul etmedi, “Bugün siyaset yapmayalım” dedi. Baykal'la birlikte 80 CHP milletvekilinin geldiği öğrenildi.

DSP Genel Başkanı Zeki Sezer ise dün akşam İzmir'e geldi. Sezer'in doğrudan miting meydanına gideceği öğrenildi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious