Baykal muhalifleri internette atışıyor

Baykal muhalifleri internette atışıyor.13429
  • Giriş : 24.02.2008 / 11:34:00

Kurdukları internet sitesiyle CHP Genel Başkanı Deniz Baykal'a yüklenen muhalifleri, sanal dünyada içini dökme imkanı buluyor.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

Kimi Baykal'ın artık görevi bırakması gerektiğini söylerken bazıları Atatürk'ü örnek almasını tavsiye ediyor. Sitedeki foruma katılan ziyaretçilerin büyük kısmı, AK Parti'nin 22 Temmuz seçiminde kazandığı zaferi hatırlatıyor. Kendini AK Partili olarak gösteren bir grup ise Baykal'a görevde kalması yönünde telkinde bulunuyor.

Hakaret etmeyen mesajlara yer verilen foruma yazı yazan kişilerin ilginç tespitleri bulunuyor. Deniz Baykal'a ithaf edilen yazılarda, Atatürk'ün kemiklerini sızlatma" diyenlerin yanı sıra, "Bizi düşünmüyorsanız bile kendinizi düşünün", "Atatürk'ü bir kere örnek al", "Başörtüsü düşmanlığını bırak, bu siyaset değil", "Sakın istifa etme, oyumuz yüzde 60 olsun" şeklinde ifadeler bulunuyor.

CHP'nin tarihçesi ve bugüne kadar yaşadığı süreçlerin anlatıldığı "www.baykalistifaet.net" isimli site, 27 Temmuz 2007'de yayına başladı. Medyada CHP ve Deniz Baykal ile ilgili bütün gazete ve görüntülü haberlerin video kayıtlarının yer aldığı siteyi bugüne kadar 350 bin kişi ziyaret etti, bin kişi de yorum yazdı. Baykal, Mustafa Sarıgül, Zülfü Livaneli, Hikmet Çetin, Zeki Sezer, Murat Karayalçın ve Yılmaz Büyükerşen'in biyografilerinin yer aldığı sitenin en çok ilgi çeken bölümü ise ziyaretçilerin düşüncelerini yazdığı forum.

İnternet sitesinin yapımcısı Deniz Web Genel Koordinatörü Yusuf İnan, insanlara ifadelerini özgür bir ortamda söyleyebilme imkanı verdiklerini söyledi. Yedi ayda sitenin beklenenden fazla ziyaretçi aldığını ve yorum yazıldığını ifade eden İnan, "Foruma yazılanlar, toplumun aynasıdır. Baykal ve kurmayları, yazılanları bence dikkate almalı. Partilerine mensup insanlar bile Türkiye gerçeğini daha net görebiliyor." diye konuştu.

SİTEDE BAYKAL MUHALİFLERİNİN YAZDIĞI YAZILARDAN BAZILARI

Hakan Aksu: Sen hiç Atatürk'ün sakallı bir insanı aşağıladığını, hakaret ettiğini incittiğini gördün mü? Başı örtülü insanları düşman ilan ettiğini gördün mü? Latife hanım başörtüsünün ötesinde çarşaflıydı. Atatürk hiç bir zaman halkını dışlamadı. Sen bu ülkenin halkını dışlıyorsun. Bizim başörtülü annemizi, ninemizi beğenmiyorsun.

Özlem Yıldız: Genel seçimlerde cumhurbaşkanlığını illegal yollarla engellemeye çalışarak CHP'ye ve bize büyük hezimet yaşattınız. Şimdi de başörtüsü düşmanlığı yapıyor ve yerel seçimlerde CHP'nin tüm belediyelerini AK Parti'ye hediye etmeye hazırlanıyorsun. Artık yeter... Benim annem ara sıra başını örter ninem hep örter. Ben de Kur'an dinlerken örterim. İlk oyumu size rağmen CHP'ye verdim. Annem ve babam Baykal olduğu sürece vermeyiz dediler, oy vermeye bile gitmediler. Ne olur istifa et.

Çağlar Çelik: Şu ana kadar altı oka oy verdik ama baktık ki olmuyor. Israrı bırak çekil artık. Zaten bir dahaki seçime girersen baraj altında kalacaksın.

Anış Ötken: Ben daha 12 yaşındayım ve AKP tarafındanım, ama ulu lider Atatürk'ün partisinin bu noktalara kadar gelmesi büyük bir facia. Bari ulaşamadığınız ve ulaşamayacağınız o koltuk sevdasını bırak da atamın kemikleri sızlamasın.

Ali Gedik: Sayın Baykal böyle devam et. Siz bu partinin başında olduğunuz müddetçe AK Parti yüzde 60'lara yükselir. Ben Baykal'ın kesinlikle partinin başında kalmasını istiyorum.

Hasan Bolulu: Sayın Baykal lütfen istifa etmeyin, bunlar koltuk peşinde.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious