Baykal muhalifleri Sarıgül'ün ofisinde toplandı

  • Giriş : 24.07.2007 / 14:47:00

CHP’li muhalifler, Şişli Belediye Başkanı Mustafa Sarıgül’ün İran Caddesi’ndeki ofisinde toplandı. 4 saatlik görüşme sonrası basın açıklaması yapan Hikmet Çetin Baykal ve ekibine istifa çağrısı yaptı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Çetin, 4 defa üst üste yenilen bir parti başkanının halen görevde kalmasını sert bir dille eleştirerek şunları söyledi:

"Parti liderlerinin oldukça hırçın olmasına karşın halkımız barış içinde sağlıklı bir seçim geçirdik. Seçimin hayırlı olmasını diliyoruz. AK Parti'yi kutluyorum.

Böyle başkan dünyada yok

Bu seçimin mağlubyeti CHP yönetimidir. CHP değildir. Dünyanın hiç bir yerinde 4 defa aynı yönetimle başarısız olup tekrar göreve gelen parti başkanı yok.

Baykal'a rağmen

CHP yönetimi siyaseti bıraksın. Falan kişiye rağmen oy verilmez. seçim günü öncesi ve sonrası ona rağmen oy verdi veya vermedi. Parti hiç kimsenin malı değildir. Temel hedefleri partide iktidar olmak. Bu yönde başarılılar. Ama ülke yönetiminde böyle bir amaçları yok.

Baykal ve arkadaşlarının CHP'den vazgeçmeleri gerekir. Yüzde 1.5 puanı başarı gören zihniyet halka haksızlık ediyor.

Kimler katıldı

Toplantıya, Keskin’in yanı sıra eski TBMM Başkanı Hikmet Çetin, Şişli Belediye Başkanı Mustafa Sarıgül, Gaziantep eski Belediye Başkanı Celal Doğan, eski milletvekilleri Hasan Aydın, Muharrem Toprak, Mehmet Tomanbay, İsmail Değerli, Mehmet Moğultay ve Onur Kumbaracıbaşı da katıldı.

Emaneti kurultaya teslim et

Toplantı öncesi gazetecilere bir açıklama yapan eski CHP Genel Sekreteri Adnan Keskin, ülkesini, partisini, insanını seven yöneticilerimizden vakit geçirmeden emaneti, kurultaya teslim etmelerini bekliyoruz" dedi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious