Baykal: Muhteşem bir manzaraydı

  • Giriş : 14.04.2007 / 00:00:00

CHP Genel Başkanı Deniz Baykal, Tandoğan Meydanı'nda gerçekleştirilen ve kendisinin de katıldığı ''Cumhuriyet Mitingi''ni değerlendirdi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

Baykal, ''Çok etkileyici, muhteşem bir manzaraydı'' dedi.
Mitinge katılan siyasi parti liderleri, AA muhabirine izlenimlerini aktardılar.
CHP Genel Başkanı Baykal, mitingin ''Ankara'da bugüne kadar gerçekleştirilen en büyük toplantı'' olduğunu belirterek, ''Gerçek bir coşku, çok büyük bir katılım... Çok etkileyici, muhteşem bir manzaraydı. Ankara'da yaşanmış en görkemli, en kapsamlı siyasi gösteri buydu'' diye konuştu.
DSP Genel Başkanı Zeki Sezer de Türkiye'nin her yerinden gelen Atatürk cumhuriyetine bağlı vatandaşların Tandoğan Meydanı'nda buluştuğunu ifade ederek, ''Türkiye'de artık hiçbir şey eskisi gibi olmayacak. Bugün bu, çok net gözüktü'' dedi.
Mitinge katılanların ''bugün yönetimde bulunanların ülkeyi götürmekte olduğu çizgiden memnun olmadığını açıkça ortaya koyduğunu'' söyleyen Sezer, ''Yüzbinlerin dayatmalara tehdit ve tehlikelere karşı olduğunu büyük bir sağduyuyla ortaya koyduğunu'' belirtti.
Sezer, mitingte vatandaşların ''Biraraya gelin'' temennisini dile getirdiklerine de işaret ederek, ''Vatandaşlar güçlü, çağdaş bir yönetimin önümüzdeki dönem işbaşında olabilmesi için güç birliğine işaret etmiş oldular. DSP olarak biz de öteden beri bunu savunuyoruz. Üzerimize düşen mesajı aldık'' diye konuştu.
HÜRPARTİ Genel Başkanı Yaşar Okuyan da halkın Ankara'da biraraya gelerek ''Cumhuriyet'e sahip çıktığını'' gösterdiğini belirterek, ''İktidar bu mitingi hafife almamalı. Buradan çıkan mesajı iyi değerlendirmeleri gerekiyor. Dayatmayla demokrasi olmaz, demokrasi uzlaşmayı gerektirir'' dedi.
Bağımsız Cumhuriyet Partisi (BCP) Genel Başkanı Mümtaz Soysal da, mitinge Türkiye'nin her yerinden kendiliklerinden gelen sıradan vatandaşların katıldığını ve ''ülkenin başında nasıl bir Cumhurbaşkanı istediklerini ortaya koyduklarını'' söyledi. Soysal, ''Katılım gösterdi ki cumhuriyetin sahipliği artık vatandaşa mal olmuştur. Başkalarının ayrıca korumasına da gerek yok'' dedi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious