Baykal: Müjdeli haber bekliyor

  • Giriş : 10.04.2007 / 00:00:00

CHP Genel Başkan'ı Deniz Baykal'ın meclis grubunda yaptığı konuşmada gündem yine Cumhurbaşkanlığı seçimleriydi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

CHP Genel Başkanı Deniz Baykal'ın konuşması 1 saati geçtiği için yayına ara vermekte olan Meclis TV 'ye CHP Grup Başkan Vekili Haluk Koç tepki gösterdi.

Partisinin grup toplantısında habercilere tatlı ikram eden CHP Genel Başkanı Deniz Baykal, milletvekillerine medyanın tarafsız olması gerektiğini anlattı.

Deniz Baykal:

"Türkiye'de medyada maalesef tam anlamıyla demokrasi yok. İktidar baskı yapmakta’’

Ancak Baykal baskıdan uzak medya anlayışına vurgu yaparken, kameralara ilginç bir görüntü takıldı. CHP Grup Başkan vekili Haluk Koç, Baykal'ın konuşmasını kesen Meclis TV kameramanına fırça attı.

Meclis Başkanlığı'nın aldığı karar gereği Meclis TV grup konuşmalarının ancak 1 saatini yayınlayabiliyor. Deniz Baykal'ın da konuşması uzadığı için yayın kesildi.

Yayının kesildiğini öğrenen Haluk Koç, Meclis TV kameramanını yanına çağırdı ve yayının devam etmesini istedi. Ancak kameraman, yayının kesildiğini söyleyince KOÇ, kameramanla tartışmaya başladı.Bütün bu tartışmalardan habersiz konuşmasını sürdüren Baykal'ın gündeminde ise yine Cumhurbaşkanı seçimleri vardı. Baykal, Başbakan Erdoğan'a bir kez daha aday olma çağrısında bulundu.

Deniz Baykal:

"Aday olma...bu müjdeyi vereceğini düşünüyorum.."

Baykal konuşmasını bu sözlerle tamamlarken, hırsını alamayan Haluk Koç yine meclis tv çalışanlarının yanına gelerek tartışmayı sürdürdü.
CHP grup toplantısında Meclis TV yayını kesince kriz çıktı.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious