Baykal neden oy verdi?

Baykal neden oy verdi? .10357
  • Giriş : 09.08.2007 / 18:20:00

Toptan, rekor oyla seçildi. Baykal sonuçtan çok memnun.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

Ya diğer liderler...

Köksal Toptan 450 milletvekilinin oyunu alarak Meclis Başkanlığına seçildi. Liderler oylama sonrası, sonucu böyle değerlendirdi...

BAYKAL "ÇOK İSABETLİ" DEDİ

Oyunu kullandıktan sonra makamına geçen CHP Genel Başkanı Deniz Baykal, daha sonra muhalefet kulisine inerek, gazetecilerle sohbet etti. Baykal, sonuç açıklanırken, Genel Kurul’a girerek, Toptan’ı kutladı.

CHP lideri Baykal, seçimin ardından, "Memnuniyet verici bir güzellik yaşandı. Bunun, Cumhurbaşkanı seçiminde de devamını diliyoruz. İktidar böyle bir anlayış sergilerse, biz, katkı vermeye hazırız" diye konuştu.

Deniz Baykal, Köksal Toptan’ın aday gösterilmesinin "çok isabetli" olduğunu ifade ederek, "Herkes, içtenlikle oy vermeye koştu. Bizim, (Hayır, AKP’den biri olmasın)’ diye bir anlayışımız yok. Herhangi bir kompleks içinde değiliz. Meclis Başkanı krizi yaşayabilirdik. Niye yaşamadık? Doğru dürüst bir aday gösterildiği için bir sorun çıkmadı" dedi.

Baykal, AK Parti’nin uzlaşma yönünde yaptığı güzel jeste, aynı şekilde karşılık verdiklerini belirterek, "Bak ne güzel oldu. 1. turda seçildi" diye konuştu.

BAHÇELİ "HAYIRLI OLSUN" DEDİ

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, AK Parti Zonguldak Milletvekili Köksal Toptan’ın TBMM Başkanlığına seçilmesiyle ilgili "Vatana ve millete hayırlı olsun" dedi.

Bahçeli, gazetecilerin sorusu üzerine, TBMM Başkanlığına seçilen Toptan’ı kutladı ve kendisine başarılar diledi.

AHMET TÜRK MEMNUN

DTP Grup Başkanı Ahmet Türk de Köksal Toptan’ın diyalog, uzlaşı arayışı içinde olmasının, hak ve özgürlüklerin genişletilmesi yönündeki söylemlerinin güzel olduğunu belirterek, böyle bir anlayışın tüm parlamentoya yayılması dileğinde bulundu. Türk, "Umarım böyle bir anlayışla sorunların çözümü sağlanır" dedi.

URAS DA DESTEK VERDİ


ÖDP İstanbul Milletvekili Ufuk Uras da Meclis Başkanlığı seçiminde Toptan’ı desteklediğini ifade ederek, Köksal Toptan’ın bütün siyasi partilere adil ve eşit davranacağına inandığını söyledi.

SEZER TOPTAN'I KUTLADI

Cumhurbaşkanlığı Basın Merkezi'nden yapılan açıklamaya göre, Sezer, Toptan'a bir kutlama telgrafı gönderdi. Sezer, telgrafında, ''Türkiye Büyük Millet Meclisi Başkanlığı'na seçilmeniz dolayısıyla kutlar, başarılar ve esenlikler dilerim'' dedi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious