'Baykal önce partisinin adını değiştirsin'

  • Giriş : 06.05.2006 / 00:00:00

AK Parti Adıyaman Milletvekili Hüsrev Kutlu, gazeteci-yazar Emin Çölaşan'ı yalancılıkla suçlayarak, Deniz Baykal'dan da partisinin adını değiştirmesini istedi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

3 Mayıs Çarşamba günü Adıyaman Atatürk Stadyumu'nda yapılan AK Parti 2. Olağan kongresinde yaşanan ve basında manşetlere yansıyan 'öğrenciler AK Parti kongresinde' haberleri ve köşe yazılarına Adıyaman Milletvekillerinden Hüsrev Kutlu, Şevket Gürsoy, Belediye Başkanı Necip Büykaslan, İl Başkanı Ahmet Aydın ve Merkez İlçe Başkanı Zeynal Özbilgin yaptıkları basın toplantısıyla sert çıktı.

Atatürk Stadı'nda basın mensuplarının sorularını yanıtlayan AK Partililer gazeteci-yazar Emin Çölaşan, Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Genel Başkanı Deniz Baykal ile bazı basın yayın organlarına ağır eleştirilerde bulundu.

CHP'li Baykal'ın öğrenciler kongre alanında olmasıyla ilgili yaptığı açıklamaya yanıt veren Kutlu 'sıkıyorsa gelsin onlarda burada kongre değil miting yapsınlar' diye sert çıktı.

Belediye başkanına hakaretten davalı olan, milletvekilleriyle küs olan halkın sevgisin kazananmış olan bir liderin bu sevgiyi kıskanması gayet doğaldır diyen Kutlu, kongrenin yapıldığı yeşil çimlerde basın mensuplarına yaptığı açıklamada," İşte Halep ordaysa Adıyaman stadı burada, bu sevgi selini kıskanmaya gerek yok." dedi.

CHP'yi öğrenciler üzerinden siyaset yapmakla suçlayan Hüsrev Kutlu, "Tayyip Erdoğan kadar, AK Parti kadar öğrencileri siyasetin dışında tutan hiç kimsede yoktur. Ama ona en güzel cevabı bir gün başbakan sıfatıyla Başbakanı Adıyaman'a getirip çocuk mitingi yaptırarak vereceğiz" dedi.

Çocuk mitingi yaptıracaklarını buna da Baykal'ın ne diyeceğini merak ettiğini söyleyen Kutlu, Baykal'ın önce kendisini sevdirmesi gerektiğini söyledi. Baykal'ın da isminin Halk Parti olduğunu ifade eden AK Parti'li Kutlu, Cumhuriyet Halk Partisi'nin bu gün halka dayanmadığını savundu. CHP'nin başka üniformalara dayandığını ileri süren Kutlu, Baykal'ın CHP'nin ismini değiştirip, Cumhuriyet Militarist Partisi yapmasını istedi.

Konuşmasında özellikle Hürriyet Gazetesi köşe yazarlarından Emin Çölaşan'a ağır iltizamlarda bulunan Kutlu, Çölaşan'ı yalancı olarak suçladı.

Çölaşan'ı yazılarını yalan olarak nitelendiren Hüsrev Kutlu, Çölaşan'dan yazılan yazıları kanıtlamasını istedi. Emin Çölaşan için emin değil diyen Kutlu, " Bu yazarımızda Emin demişler, emin doğru ve güvenilir demektir. Bu Emin değil. Çölaşan demişler. Bu adam daha Adıyaman'ın stadını aşamamış ve aşamayacakta. Kim ne derse desin kim ne kadar rahatsız olursa olsun kimin karnı ağrırsa ağrısın Adıyaman bir destan yazmıştır."diye konuştu.


'ÖĞRENCİLER TAYYİP AMCALARINI GÖRMEYE GELDİ'


AK Parti'li Kutlu kongre sonrasında bazı basın yayın organlarında çıkan haberlerle ilgili olarakta "Benim de yeğenim kongreye gelmişti ama engelleyemedim diye cevapladı.

Çocukların Tayyip amcalarını görmeye geldiklerini ifade eden Kutlu, "Yiğenime ne geziyorsun burada dedim oda Tayyip amca gelecek onu görmeye geldim" dedi.

Kendisinin 10 yaşındayken köy köy gezerek seçim propagandalarına katıldığını kaydeden Hüsrev Kutlu, " Öğrenciler siyasete karışmaz, teşvik edilmez, ama bir çocuğun içinde varsa Tayyip amcasını görmek ya da Tayyip Erdoğan sevgisi varsa kimse onu tutamaz" diye konuştu.

Atatürk Stadyumu'nda çocuk kongresi yapacaklarını ifade eden Kutlu, "İnşallah bir gün kongremiz değil de Sayın Tayyip Erdoğan'ı buraya bir Pazar günü getireceğiz ve çocuklar kongresi yapacağız. O çocuklarda inanıyorum ki Adıyaman'ın en büyük meydanını dolduracak ve Tayyip amca diye slogan atacak. Bu sevgiyi hiçbir şey önleyemez arkadaşlar" dedi.


"KONGREYE ÇOCUKLARI KARIŞTIRACAK KADAR CAHİL DEĞİLİZ"


"Biz tanıtım kampanyalarını çevre illerde hiç yapmadık" diyen Parti Adıyaman İl Başkanı Ahmet Aydın'da, "Çevre illerden üç beş tane milletvekili ve il başkanı dışında hiç kalabalık gelmedi. Hiçbir konser vermedik. Konser vereceğiz diye tanıtımda yapmadık. İddia eden herkes ispat etsin. Aynı zamanda da çocuklara oyuncak vereceğiz diye komik bir şey söylemedik. Bu sonuçta kongredir. Çocukları karıştıracak kadar cahil de değiliz. Bunlar öğrencilerde olunca ve hafta içi okulun devam ettiği bir gün olunca varsayarak kesinlikle ne çocuklara ne öğrencilere ilişkin herhangi bir çağrımız bildirim düşüncemiz onların gelişiyle ilgili en ufak bir organizasyon aklımızın ucundan bile geçmedi. Çünkü biz eğitim- öğretime önem veren insanlarız. Çocukları siyasetten uzak tutan bir partiyiz." şeklinde konuştu.

Bazı çevrelerin bu stadyumda kongre yapılmasını hazmedemediklerini söyleyen Aydın, " Adeta Adıyaman'ın AK Parti'ye Başbakan'a olan sevgisini hazmedemiyorlar. Hatta kıskanıyorlar. Ama Adıyaman Başbakan'a olan sevgisini gerçekten gösterdi. Keşke bizim parti iktidarda olsaydı da onlar döneminde olsaydı diyen düşünceniz kıskançlıkları neticesinde olayı gölgelemeye bu şölenimize gölge düşürmeye saptırmaya yönelik bir takım düşüncüleri beyanları maalesef gazetelere televizyonlara yansıdı. Bunları biz esefle kınıyoruz." diye konuştu.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious