Baykal polemik düzeyini düşürdü

Baykal polemik düzeyini düşürdü.13188
  • Giriş : 28.02.2009 / 20:00:00
  • Güncelleme : 28.02.2009 / 19:00:01

Baykal partisince Sinop'ta düzenlenen mitingde yaptığı konuşmada Erdoğan'a ağır ithamlarda bulundu.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:


Erdoğan'a iktidar olmuşsun ama adam olamamışsın diyen CHP lideri, "Bana öyle geliyor ki kırk fırın ekmek yesen de adam olamazsın" ifadelerini kullandı.

İşte Baykal'ın konuşmasından bir bölüm...

- Başbakan bir çaresi varsa söyleyin, uygulamazsam siyasi hayatımı bitiririm dedi. Ben de dedim ki, senin çare bulmanı istiyorum dedim.

- Bende bu konuda uygulayıcı gerçekçi ayağı yerde 7 tane teklif yaptım. Bu teklifi ekonomiyle ilgili çevreler, iş dünyası, esnaf kuruluşları, çok doğru çok önemli diye karşıladı.

- Bende merakla bekliyorum başbakan ne söyleyecek acaba?

- Çıkmış demiş ki, siyasi hayatımı bitiririm demek ne anlama geliyor? İçinde bir gerilim var kavga etme ihtiyacı var. En normal konuyu konuşurken dahi çareyi söyle uygulamazsam siyasi hayatımı bitiririm diyor.

- Çareyi söyledik, bekledik iki gün çıksın bir şey söylesin. Dünyada krize tedbir almayan bir tek Türkiye kaldı. Sadece Türkiye'de başbakan meydan meydan dolaşmakla övünüyor. ABD, Fransa, İtalya her yer yapıyor. Sende yap ilan et. İşsizlikten kırılıyor insanlar. Aileler intihar etmeye başladı.

- Kasım sonu itibariyle işinden ayrılan insan sayısı resmi rakama göre 645 bin. İşsiz olmakla, işten çıkarılmayı birbirinden ayırmak lazım. Bir insan işinden uzaklaştırıldığı zaman o büyük bir şoktur. 645 bin işinden çıkarılmış insan sayısı, akşam eve ekmek götüremez hale birden düşmüş insan sayısı. Türkiye'nin ana meselesi bu.

- Söyledik 7 tane madde. Sonra çıktı, "Hadi sen işine bak" dedi. Benim işim milletin derdi. Kırk fırın ekmek yesende iktidara gelemezsin diyor, bu neyin cevabı? İşsizliğe çare demiş, bende çaremi söylemişim, çareye karşı da söylediği laflar.

- Bu üslup maganda üslubu. Bu üslup başbakan üslubu değil. Biz Atatürk'ün, İsmet İnönü'nün üsluplarına alışığız. Ne söylediğini bilmeye alışığız. Bu külhanbey maganda üslubu ona yakışıyor olabilir, ama T.C. Başbakanı'na yakışmıyor.

- Bana diyor ki kırk fırın ekmek ye iktidara gel. İçimden geçen şu. Bak sen iktidar olmuşsun ama adam olamamışsın. Bana öyle geliyor ki kırk fırın ekmek yesen de adam olamazsın.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*