Baykal samimiyetini ispat etsin hadi

Baykal samimiyetini ispat etsin hadi.13598
  • Giriş : 20.11.2008 / 20:41:00

CHP'deki çarşaflı üyeler için Saadet Partisi, CHP lideri Deniz Baykal'ı samimiyet testine davet etti.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

CHP lideri Baykal'ın başörtüsü çıkışını değerlendiren Saadet Partisi Genel İdare Kurulu Üyesi ve İstanbul İl Başkanı Sadrettin Karaduman, Baykal'ın yerel seçimler öncesi bu tarz bir çıkışta bulunmasını manidar bulduklarını ifade etti.

Karaduman, yaptığı yazılı açıklamada, Saadet Partisi olarak, CHP'nin bu çıkışını olumlu karşıladıklarını, ancak samimi bulmadıklarını ifade ederek, “Üniversitelerde kıyafet serbestisi sağlamayı öngören anayasa değişikliğini Anayasa Mahkemesi'ne götürüp iptal ettiren, Çankaya'ya eşi başörtülü bir isim çıkmasın diye "367 şartını ortaya atan" ve bu konuyu Anayasa Mahkemesi'ne götüren CHP'nin, geçmiş dönemde sergilemiş olduğu bu tutum göz ardı edilmemelidir” dedi.

CHP'nin sicili kabarık!

Baykal'ın başörtülü ve hatta çarşaflı bazı vatandaşlarımıza parti rozeti takmasının kamuoyunda geniş yer bulduğunu hatırlatan Karaduman, “ Kimi CHP'nin milletimizin inanç değerleriyle çatışmaktan vazgeçtiğini, kimileri de bunun oy avcılığı için bir şov olduğunu söyledi. CHP liderinin şimdiki söylemleri ile geçmiş dönemdeki icraatları uyuşmamaktadır.

Sayın Baykal'ın yerel seçimler öncesi bu tarz bir çıkışta bulunması da oldukça manidardır” diye konuştu. Açıklamasında, CHP lideri Baykal'a çağrıda bulunan Karaduman, “Sayın Baykal, bu konuda gerçekten samimi ise, bunu hukuk dışı başörtüsü yasağını ortadan kaldıracak kanun teklifini, kendi eliyle Meclis gündemine getirerek göstermelidir” şeklinde konuştu.

HABER7

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*