Baykal tehlike atlattı!

  • Giriş : 26.08.2006 / 00:00:00

Baykal, Antalya’nın Elmalı ilçesinden Gazipaşa ilçesine gitmek isterken bulunduğu helikopterde iki kez tehlike atlattı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

CHP Genel Başkanı Deniz Baykal, Antalya’nın Elmalı ilçesinden Gazipaşa ilçesine gitmek isterken bulunduğu helikopterde iki kez tehlike atlattı. Baykal’ın bulunduğu helikopter iki kez havada irtifa kaybedince Belek’te bulunan bir tarlaya zorunlu iniş yaptı. Helikopter onarıldıktan sonra Gazipaşa’ya devam etti.

Antalya’nın Kaş ilçesinde yıldırım düşmesi neticesi meydana gelen yangın nedeniyle bölgede inceleme yapmak üzere kentte bulunan CHP Genel Başkanı Deniz Baykal, helikopterle önce Kaş’a daha sonra açılış yapmak üzere Elmalı İlçesi Akçay kasaba’na ne geçti. Burada bir fabrika ve Atatürk heykelinin açılışını yapan Baykal daha sonra beraberinde CHP Genel Sekreteri Mehmet Sevigen ve Antalya İl Başkanı Ömer Melli ile Gazipaşa’ya gitmek üzere aynı helikoptere bindi.

DHMİ’ye ait 5 kişilik helikopter Belek yakınlarındayken havada iki kez irtifa kaybetti. Bunun üzerine Baykal’ı taşıyan helikopter Antalya’nın Serik ilçesine bağlı Belek beldesi civarında bir tarlaya zorunlu iniş yaptı. Yarım saat içerisinde helikopterde bulunan pilot ve yardımcısı arızayı giderdi. Bunun üzerine helikopter Gazipaşa’ya gitti. İl Başkanı Ömer Melli, durumu ’ucuz atlattık’ diye nitelendirdi. Başkan Melli, olay sırasında Baykal ve Sevigen’in paniğe kapılmadığını da sözlerine ekledi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious