Baykal: Türkiye ekomik bunalımda

Baykal: Türkiye ekomik bunalımda.7067
  • Giriş : 11.07.2009 / 08:05:00

CHP Genel Başkanı Deniz Baykal, ''ekonomi politikalarının Türkiye'yi bir çıkmaza soktuğunu'' söyledi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

Balıkesir'deki temaslarının ardından Çanakkale'nin Ayvacık ilçesi Küçükkuyu beldesine gelen Deniz Baykal, Çanakkale il sınırında bekleyen bir konvoy tarafından karşılandı.

Davul zurna eşliğinde beldeye giriş yapan Baykal, belediye binası balkonunda halka hitaben yaptığı konuşmada, Türkiye'de kimsenin ''ali kıran baş kesen'' olmayacağını söyledi.

''Türkiye'de artık dürüstler, namuslular ve vatanseverler, Türkiye'nin hukukuna sahip çıkan insanlar, bu memlekette başı dik onurlu dolaşabilsin. Bu memlekette hırsızlar, yolsuzluk yapanlar, sırtını iktidara dayayanlar, ona buna haksızlık yapanlar, bu ülkede vatandaş olarak dolaşmasın. Onlardan hesap sorulsun'' diye konuşan Baykal, şunları kaydetti:

''Kadın, erkek, çoluk çocuk hep biraradayız. Kardeşçe, dostça birbirimize saygı göstererek, değer vererek, herkes özgür, kılığı kıyafetiyle anlayışıyla, yaşamıyla, davranışıyla, inancıyla, inancını taşıyış biçimiyle özgür. Kimse kimseye 'gözünün üstünde kaşın var' deme hakkına sahip değil. Ne kadar güzel, barış içinde bu beraberliğimiz. Şu bütünlüğünüz Türkiye'ye örnek olmalı.''

''Bugün izlenen ekonomi politikalarının Türkiye'yi bir çıkmaza soktuğunu'' savunan Baykal, Türkiye'nin dünyada işsizlikte ikinci ülke durumunda olduğunu bildirdi.

Baykal, milyonlarca kişinin işsiz olduğunu ve insanların borçlarını ödeyemediklerini öne sürerek, ''Çekler senetler dönmüyor. Türkiye, büyük bir ekonomik bunalım altında. İşçi perişan, esnaf perişan, emekliye vermişler ayda 5 lira, habire 'bozdur bozdur harca' diyorlar. Yazık değil mi, günah değil mi? Bunların hakkını isteyince 'biz para mı basıyoruz kardeşim' diyorlar'' dedi.

Konuşmasının ardından, belediyede kendisine sunulan keçi peyniri ve buğday ekmeğinden yiyen Baykal, Altınoluk'a gitmek üzere beldeden ayrıldı.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*