Baykal: Umarım mitingten ders alınır

  • Giriş : 13.05.2007 / 00:00:00

Baykal, İzmir'de yapılan mitingim çok görkemli olduğunu belirterek, ''Umarım herkes Cumhuriyet Mitingi'nden gereken sonucu çıkarır'' dedi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

İzmir'deki mitinge katılmak için sabah saatlerinde İzmir'e gelen Deniz Baykal, akşam saatlerinde İstanbul'a gitti.

Baykal'ı, Adnan Menderes Havalimanı'nda İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu, ilçe ve belde belediye başkanlarıyla partililer uğurladı. Baykal, havaalanında İzmir'deki mitingi değerlendirdi.

Halkın hem demokrasiye, hem de cumhuriyete İzmir'de de sahip çıktığını, bu konudaki anlayışın bir kez daha net bir biçimde ortaya konulduğunu belirten Baykal, şunları söyledi:

''Birbirinin ardından yapılan mitingler zincirinin son halkası İzmir'de çok görkemli oldu, çok güzeldi. İzmir'i kutluyorum. Umarım herkes bundan gerekli sonucu çıkarır. Türk halkı bir bütündür. İzmirli, Doğulu, Batılı ayırımı yoktur. Halkı birbirinin karşısına çıkarmamak lazım, milleti bölmemek lazım. Milletimiz devletiyle bütünleşiktir. Milletimiz bütün coğrafyalarda aynı anlayış içindedir, yani cumhuriyete, demokrasiye Atatürk'ün temel ilkelerine sahip çıkma anlayışı içindedir. İzmir'de bu tablo etkileyici şekilde görülmüştür. Bunu ben de gördüğüm için mutluyum. Herkes bu anlayışa saygı göstermelidir. Bu noktada ayrışma çabalarına kalkılmamalıdır.''

Daha sonra partililerle sohbet eden Baykal, bir partilinin İzmir'in çok sıcak olduğunu söylemesi üzerine, ''Asıl sıcağı siz 22 Temmuz'da, seçim kampanyalarında görün. Aday arkadaşlara tavsiye ederim hipertansiyona, beyin kanamalarına, hepsine hazırlıklı olsunlar, bir de ambulans bulundursunlar. Onlardan tam teşekküllü devlet hastanesinden sağlık raporu alacağız'' dedi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious