Baykal yaylada yağmura yakalandı

Baykal yaylada yağmura yakalandı.14465
  • Giriş : 28.06.2009 / 16:05:00
  • Güncelleme : 28.06.2009 / 16:06:04

CHP Genel Başkanı Deniz Baykal, 29. Artvin Kafkasör Kültür, Turizm ve Sanat Festivali kapsamında düzenlenen boğa güreşlerini izledi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

Çeşitli ziyaretlerde bulunmak ve etkinliklere katılmak amacıyla Artvin'e gelen Baykal, Kafkasör Yaylası'na giderek buradaki boğa güreşlerini izledi. Sağanak yağış altında gerçekleşen etkinlikte zaman zaman zor anlar yaşayan Baykal, bulunduğu platforma yağmur gelmesi nedeniyle oturduğu koltuktan kalkarak yağmurun gelmediği bölüme geçip bir süre ayakta bekledi.

Ardından halka hitap eden Baykal, Kafkasör'de halkla birlikte olmanın mutluluğunu yaşadığını söyledi.

Daha önce de bu şenliklere katıldığını ifade eden Baykal, ''Kafkasör Türkiye'de bir tane. Ne mutlu Artvinlilere, böyle muhteşem bir yaylada bu şenliği her yıl yaşıyorlar. Yağmura rağmen bu şenliğe katılmayı görev bilmelerini yürekten kutluyorum. Şenliğiniz hayırlı uğurlu olsun'' dedi.

Boğa güreşlerinin, şenliğin ayrılmaz parçası olduğunu dile getiren Baykal, ''Türkiye'nin bir başka yerinde böyle bir boğa güreşi yok. Maşallah boğalar da güreşi öğrenmişler. Gerçekten hepimizi heyecanlandıran çok güzel bir gösteri izledik. Boğaları yetiştirip bu meydana getirenleri de kutluyorum'' diye konuştu.

Artvin'in, Kafkasör'ün çok daha gelişeceğine ve şenleneceğine inandığını dile getiren Baykal, ''Bundan sonra buralarda daha büyük kalabalıklar olarak bir arada olacağız. Buranın tadını, güzelliğini hep beraber çıkaracağız. Bu yıl güzel bir yağmurla bir aradaydık. Artvin bazen yağmuru bazen güneşiyle dünyanın her yerde aranan doğa harikası. Bu yıl bu güzelliği sizlerle paylaştık. Çok mutlu olduk'' dedi.

Genel Başkan Baykal, daha sonra şenliğin düzenlendiği yerin yakınındaki bir restoranda yemek yedi.

Yağmura rağmen şenliğe katılan çok sayıda vatandaş ise boğa güreşlerini izleyip, tulum eşliğinde eğlendi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*