Baykal: Yemin töreni konusunda bir planlamamız yok

Baykal: Yemin töreni konusunda bir planlamamız yok.7248
  • Giriş : 23.08.2007 / 18:20:00

TBMM Başkanı Köksal Toptan, CHP Genel Başkanı Deniz Baykal'ı ziyaret etti.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

Yeni cumhurbaşkanının TBMM'deki yemin törenine katılıp katılmayacaklarına yönelik soruya Baykal, "Şu anda bir planlamamız yok. Ne olacağını düşünmüş, herhangi bir program yapmış değiliz" karşılığını verdi.

Baykal, makam odasının bulunduğu katta asansör çıkışında karşıladığı Toptan ile birlikte basın mensuplarına görüntü verdiler.

Basına kapalı gerçekleşen görüşme, yaklaşık 40 dakika sürdü.

Baykal, Toptan'a başarı dileklerini ve yapacağı olumlu çalışmalara daima destek vermeye hazır olduklarını ifade ettiğini aktardı.

Baykal, bir soru üzerine, Cumhurbaşkanı seçimi ve yeni hükümetin kurulmasına yönelik takvim konusunda Toptan'ın herhangi bir bilgi vermediğini ifade etti.

Takvimin hızlı bir şekilde işletileceğinin anlaşıldığını söyleyen Baykal, Cumhurbaşkanı seçiminin 28 Ağustosta sonuçlandırılması durumunda yeni hükümet için 6 Eylülde güven oylaması yapılabileceğini kaydetti.

Yeni cumhurbaşkanının TBMM'deki yemin törenine katılıp katılmayacaklarına yönelik soruya da Baykal, "Şu anda bir planlamamız yok. Ne olacağını düşünmüş, herhangi bir program yapmış değiliz" karşılığını verdi.
Baykal, CHP'nin TBMM'de grup başkanvekilliği sayısının üçe çıkarılması talebinin hatırlatılması üzerine de "Ana muhalefet partisi olarak CHP'nin üçüncü bir grup başkanvekilliği beklentisi var. Bu haklı ve meşru bir beklentidir. Bu konuda olumlu bir gelişmenin ortaya çıkacağını umut ediyoruz" diye konuştu.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious