Baykal yerine Kılıçdaroğlu’yla yan yana

Baykal yerine Kılıçdaroğlu’yla yan yana.10265
  • Giriş : 14.03.2009 / 22:33:00
  • Güncelleme : 14.03.2009 / 22:30:07

Yerel seçimlere sayılı günler kala AK Parti ve CHP arasındaki İstanbul yarışında çok ilginç bir ayrıntı dikkat çekti.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Türkiye'de adaylar son viraja doğru yaklaşırlarken sokakları dolduran tanıtım afişlerinde dikkat çekici bir detay yer alıyor. İstanbul'daki belediye başkan adayları, parti afişlerinde farklı isimlerle yan yana fotoğraf çektirmiş durumda. AK Partililer tanıtım afişlerinde Başbakan Erdoğan'la yan yana fotoğrafları tercih ederken, CHP'liler ise genel başkanları Deniz Baykal'ı değil, İstanbul Belediye Başkan Adayı Kemal Kılıçdaroğlu'nu tercih ediyorlar.

AK Partililer Erdoğan'la aynı karede

AK Parti'nin Üsküdar Belediye Başkan Adayı Mustafa Kara, Fatih Belediye Başkan Adayı Mustafa Demir yalnızca Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'la aynı karede yer almayı tercih edenlerden. AK Parti'nin Beyoğlu Belediye Başkanı Adayı Ahmet Misbah Demircan ve Beşiktaş Belediye Başkan Adayı Sibel Çarmıklı ise aday tanıtım afişlerinde hem Başbakan Erdoğan hem de İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş'la aynı karede yer alıyorlar.

Baykal yerine Kılıçdaroğlu'yla omuz omuza

İstanbul'daki CHP'li Belediye Başkan Adayları ise AK Partililerin aksine genel başkanlarıyla değil, sadece İstanbul Büyükşehir Belediyesi Başkan Adayı Kemal Kılıçdaroğlu'yla aynı karede yer almayı seçmiş durumdalar. CHP'nin Fatih Belediye Başkan Adayı Can Özyedierler, Kılıçdaroğlu'yla tokalaşırken çekilmiş bir fotoğrafını afişine taşımış durumda. CHP Beykoz Belediye Başkan Adayı Alaattin Köseler'de Kemal Kılıçdaroğlu'yla yan yana çekilmiş bir fotoğrafını parti seçim minibüsünde kullanıyor. CHP'nin Kağıthane Belediye Başkanı Adayı Av. Zeynel Öztürk ve Üsküdar Belediye Başkan Adayı Sema Barlın ise, Kemal Kılıçdaroğlu'yla omuz omuza ve el sallarken çekilmiş fotoğraflarını afişlerinde kullanmayı seçmişler. CHP İstanbul Belediye Başkan adaylarının afişlerindeki en dikkat çekici nokta ise CHP Genel Başkanı Deniz Baykal'ın afişlerde yer almaması.

VATAN

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*