Baykal'a göre 367 formülü AKP'yi durduracak tek silahtı!

Baykal'a göre 367 formülü AKP'yi durduracak tek silahtı!.10357
  • Giriş : 26.08.2007 / 17:13:00

CHP lideri Deniz Baykal, 367 formülünün AK Parti'yi durdurmak için tek silah olduğunu söyledi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

Baykal, partisinin İstanbul İl Başkanlığı'nı ziyaret ederek yeni atanan İl Başkanı Gürsel Tekin'e başarı dileğinde bulundu. Burada basın toplantısı düzenleyen Baykal, gazetecilerin Cumhurbaşkanı seçimine ilişkin soruları üzerine, CHP'nin tutumuna ilişkin bazılarının ''Politikanız doğru, ama bir eksiğiniz var. Siz de aday belirleyebilirdiniz'' dediklerini ifade etti.

Bunu söyleyenlerin CHP'nin aday önermesi halinde TBMM'ye girmesi gerektiğini unuttuklarını, Meclis'e girme halinde de Cumhurbaşkanı seçimine 2 kademeli destekten üçte ikilik çoğunluğun sağlanmasına yarayacak desteği ilk kademede sağlamış olacaklarını söyleyen Baykal, ''AK Parti üzerinde kullanılabilecek tek yaptırım Meclis'e girmeme yaptırımıdır. Bunu da CHP yapmıştır. Bu Türkiye'de bir kriz çıkarma, meclisi tıkama çağrısı değildir'' dedi.

''CHP'nin Cumhurbaşkanı seçimi konusunda çok ilkeli, tutarlı ve Türkiye'nin yararlarına yönelik bir tavır gösterdiğini'' ifade eden Baykal, ''Bu tavrı keşke diğer muhalefet partileri ile birlikte götürmüş olsaydık. 'Gül seçilmemelidir, yanlış olur, sakıncalıdır' diyenler onun gereğini yapmamışlardır. Onun gereğini yapmak üçte ikilik çoğunluğun sağlanmasına katkı vermek değildir'' diye konuştu.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious