Baykal'a İslam ilmihali gönderdiler

Baykal'a İslam ilmihali gönderdiler.11193
  • Giriş : 15.02.2008 / 17:09:00

Diyanet-Sen'e bağlı bir grup üye, "Başörtüsü İslam'ın içeriğinde yoktur, siyasi simgedir" diyen CHP Genel Başkanı Deniz Baykal'a, posta yoluyla İslam ilmihali gönderdi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Genel Başkanı Deniz Baykal'ın "Başörtüsü İslam'ın içeriğinde yoktur, siyasi simgedir' şeklindeki sözlerine Diyanet-Sen Kahramanmaraş Şubesi'nden de tepki geldi. Şube üyeleri tepki olarak Baykal'a posta ile İslam ilmihali gönderdi.
PTT Baş Müdürlüğü binası önünde basın açıklaması yapan Diyanet Sen Şube Başkanı Ekrem Arslan, başörtüsünün dini bir gereklilik olduğunu ifade ederek, temel hak ve özgürlükler kapsamında değerlendirilmesi gerektiğini söyledi.

14 asırdır Müslüman kadınların inançları gereği başlarını örtmekte olduğunu dile getiren Arslan, başörtüsü konusunun din bilimi ile alakalı olduğunu vurguladı.

Arslan, CHP Genel Başkanı Deniz Baykal'ın grup toplantılarındaki "Başörtüsü İslam'ın içeriğinde yoktur, siyasi simgedir" şeklindeki açıklamalarını hoş karşılamadıklarını kaydetti.

Dini konularla ilgili din bilimi ile uğraşanların açıklama yapması gerektiğini söyleyen Arslan, Baykal'a doğruları öğrenmesi için İslam İlmihali gönderdiklerini belirtti.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious