Baykal'a Kılıçdaroğlu tepkisi

Baykal'a Kılıçdaroğlu tepkisi.13595
  • Giriş : 22.03.2009 / 23:12:00

Çağlayan Meydanı'nı dolduran binlerce kişi İstanbul adayı Kemal Kılıçdaroğlu'na büyük sevgi gösterisi yaptı. Ancak Baykal, bu coşkuya karşın Kılıçdaroğlu'nu konuşturmayarak tepkiye neden oldu.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

AKP'yle yaşanan alan kavgasının ardından Çağlayan'da miting yapması kararlaştırılan CHP, İstanbul'da gövde gösterisi yaptı. İstanbul'un dört bir yanından gelen partililer sabahın erken saatlerinde meydanı doldurdu. Aynı meydanda sırasıyla Saadet Partisi ve Büyük Birlik Partisi'nin de mitingleri olmasına rağmen, Baykal partililerin karşısına 45 dakika gecikmeli çıktı.

İŞSİZLİK VE YOKSULLUK
Baykal'ın gündeminde işsizlik ve yolsuzluk vardı. Hükümetin ekonomi politikalarını eleştiren Baykal, Erdoğan'ı ekonomik krizi yok sayarak, tedbir almamakla suçladı. Baykal'ın bir diğer gündemi ise gazete manşetlerinden inmeyen yolsuzluk iddialarıydı. Ancak Baykal'ın "ekonomik kriz, yoksulluk ve yolsuzluk" eksenli konuşması CHP'lileri coşturmaya yetmedi.

KIÇILDAROĞLU'NU KONUŞTURMADI
Çağlayan Meydanı'nı dolduran 30 bini aşkın CHP'li'nin bir diğer gündeminin ise laiklik olduğu, açılan pankatlardan rahatlıkla anlaşılabiliyordu. Ancak Baykal'ın bu konuya vurgu yapmaması dikkat çekti. Konuşma boyunca alana hakim olan sessizlik, Baykal'ın İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Kemal Kılıçdaroğlu'nu anons etmesiyle bozuldu.

BAYKAL'A KILIÇDAROĞLU TEPKİSİ
Yaşanan coşku ve yapılan sevgi gösterileri, Kılıçdaroğlu'nun İstanbulluların gönlünde daha şimdiden taht kurduğunu gösteriyordu. Bu coşku, seçim sonucu ne olursa olsun, Kılıçdaroğlu'nun siyaset arenasının önemli bir figürü haline geldiğinin de kanıtıydı. Ancak Baykal, vatandaşların yoğun ilgisine rağmen, Kılıçdaroğlu'nu konuşturmadı.

38 İLÇEDE TEK KADIN
Büyükşehir adayının yanı sıra ilçe adayları da kürsüye çıktı. Aday tanıtımları sırasında CHP'nin kadın adaylarının ne kadar yetersiz olduğunu bir kez daha ortaya çıktı. 38 ilçenin tek kadın adayı, Üsküdar Belediye Başkan Adayı Sema Barlın'dı.

PARTİLİLER KARIŞTI
CHP'nin İstanbul mitingi saat 12.30 sıralarında son buldu. Partililerin boşaltmaya fırsat bulamadığı alanı bu kez de Saadet Partililer doldurmaya başladı. SP'liler, 15 dakika içinde CHP'ye ait bayrak, flama ve pankartları sökerek, alanı temizlediler. İki partinin bayrak ve flamalarının karıştığı alanda ilginç görüntüler yaşandı. Filistin'e destek mitinginde meydanı dolduran SP'lilerin CHP'liler kadar kalabalık olmaması ise dikkat çekti.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*